Anasayfa / 2022 FIBA EuroBasket / Belçika – Danimarka İddaa Tahmini 20.02.21

Belçika – Danimarka İddaa Tahmini 20.02.21

2022 FIBA EuroBasket elemeleri kapsamında Litvanya’da düzenlenen fanusta Belçika Cumartesi saat 17:30’da Danimarka ile karşılaşacak. İddaa ilk yarıda misafir takım lehine 8.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 9.5 olarak açıklamış.

Belçika 4 maçın ardından 3 galibiyet çıkardı ve EuroBasket biletine en yakın takım grubunda ev sahibi olarak bileti garantilemiş olan Çekya’nın ardından. Son maçlarında Litvanya’ya 13 sayı farkla yenilmeselerdi bu iki maça formalite için çıkacaklardı. Şimdi bileti garantileyip son maça eğlence için çıkabilmeleri için ilk maçta 16 sayı farkla yendikleri Danimarka’yı farktan bağımsız olarak yenmeleri yeterli olacak. Koç Gjergja’nın elinde Lecomte, Tabu, Gillet, De Zeeuw, Vanwijn, Bako ve Obasohan’un öne çıktığı, Serron’un yokluğu hariç ideal bir kadro olacak. 

Danimarka ise 4 maçtan iki tanesini kazanabildi ve 5. maçlarda alınacak hiç bir sonuç onların elenmesine ya da bileti kapmasına olanak sağlamıyor. Litvanya ile oynayacakları son maç belirleyici olacak. Dolayısıyla ilk maçta 16 sayı fark yedikleri ve psikolojik olarak da geride oldukları Belçika karşısında konsantrasyon sorunu yaşamaları yüksek ihtimal olarak görünüyor. Ayrıca koç Bittman, en güvendiği, takımın lideri ve skoreri olan, yeni CSKA’ya transfer olan Lundberg’den yararlanamayacak bu maçta. Yani Danimarka gibi sınırlı bir takım için böyle bir yıldızın yokluğu mçok büyük güç kaybı demek…

Belçika gruptaki ilk karşılaşmalarında Danimarka’ya 16 sayı farkla üstünlük kurarken Lundberg de kadrodaydı ama şimdi o da olmayacağı için Danimarka’nın hiç şansı yok bana göre. İlk maçta olduğu gibi Belçika’nın Tabu ve Obasohan gibi etkili kısalarla üstünlük kuracağını, ilk yarıdan dominant bir oyun sergileyerek rakibin direncini kıracağını düşünüyorum. Lundberg’in yokluğunda Danimarka’nın agresif Belçika karşısında ilk yarıdan pes edeceğini, soyunma odasına Belçika’nın çift haneli farklarla girebileceğini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: İY 1 (-8.5) – 1.45
Bets10 Oranı: İY 1 (-9.5) – 1.80
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

italya lega basket basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analiz

Brescia – Reggio Emilia İddaa Tahmini 28.02.21

İtalya Lega Basket Serie A 20. hafta mücadelesinde Brescia Pazar saat 22:45’de Reggio Emilia ile …