Anasayfa / Belçika Milli Takımı / Belçika – İspanya İddaa Tahmini 21.07.22

Belçika – İspanya İddaa Tahmini 21.07.22

Karadağ’da düzenlenen 2022 FIBA U20 Avrupa Şampiyonası çeyrek final maçında Belçika Perşembe günü saat 15:15’de İspanya ile karşılaşacak. İddaa Belçika lehinbe 14.5 handikap belirlemişken Rexbet ise handikapı 15.5 olarak açıklamış.

Belçika son yıllarda A takım seviyesinde yakaladığı çıkışı altyapılarda da yakalamaya başlamış görünüyor. Bu turnuvada çeyrek finale çıkabilmiş olmaları onlar adına önemli bir başarı. Daha da önemlisi play-off maçında Yunanistan gibi ekol bir ülkeyi 15 sayı farkla yenmeyi başardılar. O maçta turnuvanın yıldızlarında De Ridder 19 sayı, 7 ribaund ile yine öne çıkmış, Makwa 14 sayı, 5 ribaund, Pouedet 13 sayı, 4 ribaund, 6 asist ve Ledegen 12 sayı, 5 ribaund ile katkı vermişlerdi.

İspanya turnuva başlamadan zaten en güççlü favori konumundaydı kağıt üstünde. Maçlar oynanmaya başlayınca kalitelerini ve güç farkını sahaya da net bir şekilde yansıtmaya başladılar. Grupta zaten bileklerini bükebilen takım olmamıştıi, önemli rakiplerinden Litvanya dahil herkesi çift haneli farklarla rahat yenmişlerdi. Son olarak da play-off maçında dişli bir rakip olan Polonya’yı tam 23 sayı farkla ezip geçtiler. O maçta Caicedo 14 sayı, 4 asist ve Nunez 13 sayı, 5 ribaund, 9 asist, 4 top çalma ile galibiyetin mimarları olmuşlardı.

İki takım arasında net bir kalite ve seviyef farkı var. Evet Belçika play-off’da Yunanistan’ı farklı yenip buraya gelmeyi başardı ama grupta bir diğer şampiyonluk favorisi Fransa karşısında hiç varlık gösteremediklerini, tam 21 sayı fark yediklerini de görmüştük. İspanya’nın da ne kadar dominant ve acımasız bir basketbol oynadığını turnuva boyunca gördük. Açıkçası play-off maçında 23 sayı fark attıkları Polonya’dan farklı bir rakip değil Belçika. Dolayısıyla bir kez daha handikapı aşarak rahat bir galibiyet almalarını ve adlarını yarı finale yazdırmalarını bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-14.5) – 1.61
Rexbet Oranı: MS 2 (-15.5) – 1.88
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

ABA League iddaa tahmin ve analizleri

FMP Beograd – Mega Bemax İddaa Tahmini 03.10.22

Adriyatik Ligi açılış haftası mücadelesinde FMP Beograd Pazartesi günü saat 19:00’da Mega Bemax ile karşılaşacak. …