Anasayfa / Benfica / Benfica – Vitoria İddaa Tahmini 11.05.24

Benfica – Vitoria İddaa Tahmini 11.05.24

Portekiz Ligi çeyrek final serisi ilk maçında Benfica Cumartesi günü saat 17:00’da Vitoria ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de intobet toplam sayı limitini 162.5 olarak açıklamışlar. 

Benfica normal sezonu ikinci bitirmiş olsa da ligin en güçlü şampiyonluk adaylarından birisi kuşkusuz. Evlerinde oynadıkları son 3 maçlarına baktığımızda da bunu gösterdiler zaten. Üst üste aldıkları galibiyetlerden ikisinde bir diğer ortak nokta da yüksek tempo ve bol skordu, sırasıyla 164 sayı ve 178 sayı üretilmişti o maçlarda. Toney Douglas, Almeida, Ben Romdhane, Broussard, Gomes, Carter ve Drechsel takımın etkili yabancıları konumundalar. 

Vitoria ise normal sezonu 7. sırada bitirdiği için bu seriye dezavantajlı başlıyorlar. Deplasman karnelerine baktığımızda ise son 3 maçlarında sonuçlardan ziyade ortak noktanın 2 maçta yüksek skor olduğunu görmüştük. O maçlarda sırasıyla 175 sayı ve 165 sayı üretilmişti. Son sınavlarında ise evlerinde olmalarına rağmen savunmada sınıfta kalarak Oliveirense’ye 77-94 gibi farklı bir skorla yenilmekten kurtulamamışlardı. 

İki takım arasında elbette bir siklet farkı var. Benfica ligin en güçlü takımlarından birisi. Özellikle ellerindeki kaliteli yabancılarla dikkat çekiyorlar. Bu seride de saha avantajı ile beraber net favori olduklarını düşünüyorum. Ancak handikap riskine girmeyeceğim ilk maçtan. Bunun yerine onların hücum performansına ve tempolarına, Vitoria’nın da son maçlarda tempoya çanak tutup savunmada yumuşak kalmasına güveneceğim. 

İddaa Oranı: ÜST (162.5) – 1.62
intobet Oranı: ÜST (162.5) – 1.71
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Leones de Ponce – Piratas de Quebradillas İddaa Tahmini 28.05.24

Porto Riko Ligi A grubu mücadelesinde Leones de Ponce Salı günü saat 03:00’da Piratas de …