Anasayfa / Beşiktaş Emlakjet / Beşiktaş Emlakjet – Hapoel Tel Aviv İddaa Tahmini 07.02.24

Beşiktaş Emlakjet – Hapoel Tel Aviv İddaa Tahmini 07.02.24

BKT EuroCup A grubu 18. ve son hafta mücadelesinde Beşiktaş Emlakjet Çarşamba günü saat 21:00’da Hapoel Tel Aviv ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda toplam sayı limitini 166.5 olarak açıklamışlar. Karşılaşma güvenlik önlemleri nedeniyle, İstanbul yerine tarafsız sahada Slovenya’da oynanacak. 

Temsilcimiz formsuz bir dönemden geçiyor, son 4 maçlarından 3 tanesini kaybettiler ve bu nedenle de 9 galibiyette kaldılar. Siyah beyazlılar son 2 maçı kaybederken en güvendikleri yerde, savunmada sınfıta kalmışlardı. Önce Lions’a deplasmanda 93-72 ile sonra da içerde Paris’e 72-95 ile farklı kaybetmişlerdi. Evet play-off’u garantilediler ama bu yenilgiler nedeniyle ilk 2 şansları, yani direkt çeyrek final şansları kalmadı. Bu maçı kazanıp Badalona’nın kaybetmesini bekleyip, üçlü averajdan 4. sırayı kovalayacaklar ki play-off’a saha avantajı ile girebilsinler. 

İsrail ekibi ise topladığı 12 galibiyetle 2. sıra için önemli bir avantaj yakalamış durumda. Öyle ki bu maçı kazanmaları durumunda Lions kazansa da ikinci sırayı garantilemiş oluyorlar ikili averajdaki üstünlükten dolayı. Bu da Paris ile beraber play-off oynamadan direkt play-off biletini kapacakları anlamına geliyor. İsrail ekibinin de son dönemdeki maçlarında yüksek tempo ve hücum odaklı basketbpolun ortak nokta olduğunu gördük, o maçlarda sırasıyla 218 ve 176 sayı üretilmişti. 

İki takımın da kazanmak adına önemli bir motivasyonu olacak, dolayısıyla iki takım da kendi oyununu rakibe kabul ettirmek isteyecektir. Temsilcimizin son maçlarda savunmada yumuşak kaldığını biliyoruz ve Hapoel, normalden bile daha iyi savunma yapmanız gereken bir rakip… Dolayısıyla onları düşük skorlarda tutmamızın hayli zor olduğunu söyleyebiliriz. Onlara atarak karşılık vermeliyiz. Bu bakış açısıyla da kazananını 85, kaybedenin 80 baremini geçeceği bir maç beklemek yanlış olmaz. Yani tercihim toplam baremden üst seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ÜST (166.5) – 1.48
Hovarda Oranı: ÜST (166.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Phoenix Suns – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 04.03.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Phoenix Suns Pazartesi günü saat 05:30’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …