Anasayfa / Baskonia / Bilbao – Baskonia İddaa Tahmini 24.03.24

Bilbao – Baskonia İddaa Tahmini 24.03.24

İspanya Liga Endesa 26. hafta mücadelesinde Bilbao Pazar günü saat 19:00’da Baskonia ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 4.5 handikap belirlemişler. 

Bilbao ligin orta altı takımlarından birisi. Şuana topladıkları 10 galibiyetle play-off potasının 5 adım gerisinde kaldılar ve düşme hattından ise 3 adım uzaktalar. Yani aslında hedeflerini gerçekleştirmiş oldular. Ancak daha önlerinde 9 maç var ve düşme hattıyla aralarındaki mesafeyi korumak temel gayeleri olacak kuşkusuz. Evlerindeki karnelerinin de çok iyi olduğunu belirtelim, son 5 maçlarında hata yapmadılar! 17 Mart’ta iddialı play-off ekiplerinden Badalona’yı konuk etmişler ve tam 21 sayı farkla ezip geçmişlerdi!

Baskonia ise hem Euroleague hem de ligde play-off yarışından kopmamaya çalışan bir ekip konumunda. Burada ligde son 2 maçlarını kazanarak 14 galibiyete ulaştılar ve bir maç eksikleriyle beraber play-off yarışının sadece 1 galibiyet gerisinde yer alıyorlar. Euroleague’de olduğu gibi ligde de deplasman karneleri sıkıntılı, son 2 maçlarında üst üste Tenerife’ye 17 sayı ve Granca’ya 18 sayı farkla teslim oldular, daha doğrusu hezimete uğradılar! 

Kağıt üstünde elbette Baskonia daha kaliteli bir kadroya sahip, sonuçta bir Euroleague takımı. Ancak Bilbao’nun evindeki etkili performansı, buna karşın Baskonia’nın deplasmanlarda maç kazanmakta zorlanan bir ekip olması galibiyet ibresini ev sahibi ekibe daha yakın bir konuma getiriyor. Koç Ponsornau yönetimindeki Bask ekibinin Kullamae, Hlinason, Hornsby, Smith, Killeya-Jones gibi silahlarıyla taraftarları önünde kolay lokma olmayacaklarını, en azından handikapta kalabileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+4.5) – 1.52
intobet Oranı: MS 1 (+4.5) – 1.74
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Tenerife – Tofaş İddaa Tahmini 17.04.24

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Tenerife Çarşamba günü saat 21:00’da …