Anasayfa / Boston Celtics / Boston Celtics – Indiana Pacers İddaa Tahmini 22.05.24

Boston Celtics – Indiana Pacers İddaa Tahmini 22.05.24

NBA Doğu Konferansı final serisi ilk maçında Boston Celtics Çarşamba günü saat 03:00’da Indiana Pacers ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin limitini 113.5 olarak açıklamışken Rexbet ise limiti 115.5 olarak belirlemiş.

Boston normal sezonu lider olarak tamamladıktan sonra play-off sahnesinde de yoluna zorlanmadan devam etti, neden güçlü şampiyonluk favorilerinden biri olduklarını gösterdiler. Cavs serisinde zaman zaman sert savunma karşısında zorlansalar da evlerindeki 3 maçtan ikisini kazanırken rakip potaya da 120 ve 113 sayı göndermişlerdi. O serinin tamamında olduğu gibi Porzingis’in bu serinin ilk 2 maçında da oynaması beklenmiyor ama durumu şuan belirsiz olarak açıklandı. Başka bir eksikleri yok. 

Pacers bu sezonun sürpriz yumurtalarından birisi. 6. sırada yer alarak 3 yıl aranın ardından tekrar play-off biletini kaptılar. Çeyrek final serisinde de saha avantajları olmamasına rağmen sezonu 2. sırada bitiren güçlü Knicks’e karşı çok iyi direndiler ve bunun hakkını alarak da seriyi 3-4 ile geçmeyi başardılar. Ancak şununda altını çizelim, deplasmandaki 4 maçın 3 tanesini kaybettiler ve o maçlarda savunmada sınıfta kaldılar, ptoalarında sıraısyla 121, 130 ve 121 sayı görmüşlerdi. Sezonu kapatan Mathurin dışında eksikleri yok.

İki takım arasındaki siklet farkını anlatmaya gerek yok. Normal sezonda ve sezon için turnuvasında toplamda oynadıkları 5 maçın 3 tanesini Boston kazanmıştı. Son 2 maçta da deplasmanda 131 sayı ve evlerinde 129 sayı göndermişlerdi Indiana potasına. Yarı final serisinde oynadıkları etkili hücum performansını ve Indiana’nın tempoyu tetikleyen basketbol tarzını düşününce bu maçta da Tatum ve Brown liderliğinde 115 sayıları görmeleri, hatta geçmeleri sürpriz olmayacaktır. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (113.5) – 1.43
Rexbet Oranı: EvSahibi ÜST (115.5) – 1.86
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Piratas de Quebradillas – Capitanes de Arecibo İddaa Tahmini 23.06.24

Porto Riko Ligi A grubu mücadelesinde Piratas de Quebradillas Pazar günü saat 03:00’da Capitanes de …