Anasayfa / Boston Celtics / Boston Celtics – Miami Heat İddaa Tahmini 16.09.20 (Basket Guru)

Boston Celtics – Miami Heat İddaa Tahmini 16.09.20 (Basket Guru)

NBA Doğu Konferansı final serisi ilk maçında Boston Celtics Çarşamba saat 01:00’da Miami Heat ile karşılaşacak. İddaa Miami lehine 5.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 6.5 olarak açıklamış.

Boston, yarı final serisinde Toronto karşısında çok zorlandı ve aynı zamanda da yıprandı. Özellikle serinin son maçlarında artan Raptors direnci onları fiziksel anlamda da mental anlamda da çok yordu ki zaten seriyi ancak 4-3 ile geçebildiler. Tatum, Brown, Walkers üçlüsünün omuzlarındaki yükü Smart biraz olsun alınca işleri yoluna koymayı başarmışlar, son şampiyonu eleyerek final biletini kapmışlardı. Theis ile Wanamaker’ın da zaman zaman sahneye çıkarak ortaya koydukları x-faktör performansları koç Stevens’ın kurtarıcısı oldu bu seride. Sakatlığı devam eden Hayward dışında önemli bir eksikleri yok.

Miami ise önemli bir sürprize imza atarak güçlü şampiyonluk adaylarından olan Giannis liderliğindeki Milwaukee’yi 4-1 ile geçerek ve Boston’a nazaran çok daha fazla dinlenerek geldi finale. İki tecrübeli isim Dragic ve Butler’ın taşıdığı, Adebayo, Crowder, Robinson, Herro, Nunn, Olynyk, Iguodala gibi isimlerden oluşan geniş bir rotasyon kullanan Miami, aslında Indiana serisinde de ne kadar dişli ve tehlikeli bir takım olduğunu göstermişti. Dragic ve Butler’ın kaliteleri, tecrübeleri zaten tartışılmaz ama Adebayo ve Crowder’ın oyunun iki yanına da getirdikleri sertlik ve enerjik onları farklı kılan özellik oluyor rakiplerine karşı. Eksik ya da sakat oyuncuları bulunmuyor.

Bana göre Miami hem de daha geniş ve kaliteli bir rotasyona sahip hem de Boston’a nazaran çok daha iyi dinlendiler bu zorlu seri öncesi. Elbette Boston’un Tatum, Walker, Brown üçlüsü artı x-faktör Smart ile yenilmesi ne kadar zor bir takım olduğunu da biliyoruz. Ancak Milwaukee gibi güçlü bir takımı yenmiş olan, Dragic ve Butler gibi iki kaliteli silaha sahip olan Miami’nin bu maçta kesinlikle kolay pes etmeyeceğini, yüksek enerji ile oynayıp kayberseler de handikapta kalabileceklerini düşünüyorum ki kazanmaları asla sürpriz olmaz.

İddaa Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.40 
Bets10 Oranı: MS 2 (+6.5) – 1.47
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Denver Nuggets İddaa Tahmini 21.09.20

NBA Batı Konferansı final serisi 2. maçında Los Angeles Lakers Pazartesi saat 02:30’da Denver Nuggets …