Anasayfa / NBA / Boston Celtics – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 21.11.21

Boston Celtics – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 21.11.21

NBA normal sezonda Pazar sabaha karşı 03:30’da Boston Celtics evinde Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. İddaa bu karşılaşmada ev sahibi Celtics aleyhine -8.5 sayılık handikap açıklamış. Rexbet ise henüz oranları netleştirmedi.

Boston Celtics son maçında dün gece evinde Los Angeles Lakers’ı 130-108 yenerek son beş maçındaki üçüncü galibiyetini aldı. 16 maç sonunda %50 galibiyet oranıyla doğuda dokuzuncu sıradalar. Jaylen Brown’dan yedi maçtır sakatlığından ötürü yararlanamıyorlar. Onun yokluğunda yedi maçlarında dört galibiyet alırken Dennis Schröder takıma önemi katkı veriyor. Bu yedi karşılaşmanın beşinde düşük skor çıktı. Kendi sahalarında oynadıkları altı maçta üç galibiyet alırken kazandıkları üç maçta da aleyhlerine açılan handikabı aşmayı başardılar. Thunder karşısında sezonun dördüncü back to back maçına çıkacaklar. Oynadıkları üç back to back maçta iki galibiyet alırken bu maçların ikisi düşük skorlu geçti.

Oklahoma City Thunder ise son maçında dün gece Milwaukee Bucks karşısında 96-89’luk skorla yenildi. 15 maç sonunda 6 galibiyetle batıda onuncu sıradalar. Deplasmanda bu sezon oynadıkları yedi karşılaşmada sadece Lakers ve New Orleans Pelicans’ı yenebildiler. Bu karşılaşmaların altısında düşük skor çıktı. Sezon genelinde ofansif verimlilikte 30 takım arasında yirmi dokuzuncu sıradalar. Kaybettikleri beş maçın ikisinde lehlerine açılan handikapta kalmayı başardılar. Celtics karşısında sezonun üçüncü back to back maçına çıkacaklar. Oynadıkları iki back to back maçta bir galibiyet alırken bir maç üst neticelendi.

İki ekip de bu gece back to back oynayacak. Celtics maçın doğal favorisi konumunda. İki takım da düşük tempoda oynamayı tercih ediyor. Celtics şu ana kadar bench oyuncularından istediği skor katkısını alamadı. Thunder ise deplasmanda oynadığı yedi maçın dördünde lehine açılan handikapta kalmayı başardı. Boston ise evinde kazandığı üç maçta da handikabı aştı. Son maçlarında Lakers karşısında kazanarak güven tazelediler. Bu gece de Thunder karşısında handikabı aşacak kapasitede olduklarını düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 1 (h:-8.5) – 1.47

Rexbet Oranı: –

Güven Endeksi: 7

Eksikler:

Boston Celtics: Jaylen Brown (belirsiz), Robert Williams (belirsiz)

Oklahoma City Thunder: –Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Milwaukee Bucks – Charlotte Hornets İddaa Tahmini 02.12.21

NBA normal sezonda Milwaukee Bucks Perşembe sabaha karşı 04:00’da evinde Charlotte Hornets ile karşılaşacak. İddaa …