Anasayfa / NBA / Boston Celtics – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 15.08.21

Boston Celtics – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 15.08.21

NBA Yaz Ligi’nde Boston Celtics cumartesiyi pazara bağlayan gece 00:00’da Philadelphia 76ers ile karşılaşacak. İddaa bu karşılaşmada ev sahibi Celtics galibiyetine 1.47 oran açıklamış. Bets10 ise henüz oranları netleştirmedi.

Boston Celtics Yaz Ligi’nde şu ana kadar yoluna kayıpsız devam etti. Buraya Payron Pritchart liderliğinde NBA tecrübesine sahip oyunculardan kurulu tecrübeli bir kadroyla geldiler. İlk maçlarında Atlanta Hawks karşısında zorlanmalarına karşın son iki maçlarını Nuggets ve Magic karşısında 100 sayı barajını aşarak farklı kazandılar. Üç maç sonunda 100 sayı ortalamayla Yaz Ligi’nin en skorer takımı konumundalar. Pritchart bu seviyelerde basketbol aklıyla fark yaratırken Aaron Nesmith Nuggets ve Magic karşısında skorer kimliğiyle ön plana çıkmış durumda.

Phialdelphia 76ers da rakibi Celtics gibi yoluna kayıpsız devam eden takımlardan biri. İlk maçlarında Dallas Mavericks’i farklı geçip ikinci maçlarında Atlanta Hawks’ı uzatma sonunda yenmeyi başardılar. İki karşılaşmada da Tyrese Maxey takımın en skorer ismi olarak ön plana çıktı. Oynadıkları iki maçta 95.5 sayı ortalamasıyla en skorer ikinci takım olurken potalarında 80.5 sayı gördüler. Yaptıkları baskılı savunmayla Yaz Ligi’nin en çok top çalan ikinci takımı oldular. Kadrolarında Isaiah Joe, Paul Reed gibi tecrübeli oyuncular var.

İki takım da Yaz Ligi’nde şu ana kadar maç kaybetmedi ve maçlarını kazanırken oyun kurucularıyla fark yarattılar. Boston Celtics şu ana kadar yayın gerisinden en çok top kullanan takım olmasının yanında en yüksek isabet yüzdesini yakalayan takım oldu. Hücumda akıyorlar. Rakibe oranla daha geniş bir rotasyonları olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden Celtics’i galibiyet yolunda rakibine oranla bir adım önde görüyorum.

İddaa Oranı: MS 1 – 1.47

Bets10 Oranı: –

Güven Endeksi: 8Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Golden State Warriors – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 18.08.21

NBA Yaz Ligi mücadelesinde Golden State Warriors Çarşamba saat 02:00’da Los Angeles Lakers ile karşılaşacak. …