Anasayfa / Boston Celtics / Boston Celtics – Toronto Raptors İddaa Tahmini 10.09.20 (Basket Guru)

Boston Celtics – Toronto Raptors İddaa Tahmini 10.09.20 (Basket Guru)

NBA Doğu Konferansı yarı final serisi 6. maçında Boston Celtics Perşembe saat 01:30’da Toronto Raptors ile karşılaşacak. İddaa Boston’ın galibiyeti için 1.45 oran açıklamışken Bets10 ise oranı 1.61 olarak belirlemiş.

Boston, son maçta önemli bir reaksiyon göstererek kaybettiği 2 maçın ardından tam 22 sayı farkla kazandı ve seride 3-2 öne geçerek önemli bir avantaj elde etti. Brown, Walker, Tatum üçlüsünün yanına bu kez Theis ve Wanamaker gibi iki x-faktörün daha eklenmesiyle hem hücumda çok daha yüksek verimli bir performans sergilediler hem de savunmadaki dirençleri arttı. Bu sayede de Toronto’nun umutlarını erkenden yok ettiler maç içerisinde.

Toronto seride 2-0 geri düştükten sonra 2-2’yi yakaladı üst üste maçlar kazanarak. Ancak 5. maçta ciddi bir mental ve fiziksel düşüş yaşadılar. Karşılarındaki diri ve agresif Toronto karşısında varlık gösteremediler, erkenden pes ettiler. Her ne kadar Lowry maçtan sonra bu düşük performansın yorgunluktan olmadığını belirtse de takımın sıkıntısının bu olduğu bir gerçek. Hücumda da yaşadıkları düşüşün temelinde bu etken yatıyor, Siakam, Anunoby, Ibaka gibi isimler varlık gösteremediler son maçta.

İki takım arasında kadro derinliği ve kalite açısından büyük farklar olmadığını net olarak gördük seri boyunca. Ancak mental olarak ve enerji anlamında Boston’ın bir adım önde olduğu bir gerçek. Tatum, Brown, Walker üçlüsünün ritmini bozabilmiş değil Toronto savunması ki son maçta da Theis ve Wanamaker’ın devreye girmesini de engelleyemediler. İşler bu noktaya gelmişken artık Boston’ın yakaladığı ritmi, morali kaybetmeyeceğini, işi fazla uzatmadan 6. maçı da kazanarak adını finale yazdırıp Miami’nin rakibi olacağını düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 1 – 1.45
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.61
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Liga Endesa Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri

Gran Canaria – Bilbao İddaa Tahmini 19.09.20

İspanya Liga Endesa ilk hafta mücadelesinde Gran Canaria Cumartesi saat 21:45’de Bilbao ile karşılaşacak. İddaa …