Anasayfa / 2025 FIBA EuroBasket / Bulgaristan – Güney Kıbrıs İddaa Tahmini 25.08.22

Bulgaristan – Güney Kıbrıs İddaa Tahmini 25.08.22

2025 FIBA EuroBasket elemeleri F grubu mücadelesinde Bulgaristan Perşembe günü saat 19:00’da Güney Kıbrıs ile karşılaşacak. Best10 ev sahibinin limitini 85.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Bulgaristan son dönemde yükselişe geçen ülkelerden birisi ki onları EuroBasket’de de izleyeceğiz Eylül ayında. Ama öncesinde 2025 EuroBasket elemelerinde boy gösterecekler. Hazırlık döneminde hem Bost hem de Vezenkov’dan yoksun oldukları için üretimde zorlanmışlardı ama şimdi Vezenkov döndü ve hücumda ellerinin rahatlayacağı bir gerçek ki Kravish, Kostov ve Alipiev de ona destek olacaklardır. Bost’dan ise bu maçta da faydalanamayacaklar.

Kıbrıs kıtanın zayıf halkalarından birisi ve uzun yıllardır sadece önelemelerde boy gösterebiliyorlar. Önelemelerin ilk tur maçlarında da Avusturya’dan 86 ve İrlanda’dan 83 sayı yediklerini gördük. Denk rakipleri karşısında bile savunmada çok yumuşak oynadıklarını ve sınıfta kaldıklarını gördük. Üretimde de sınırlı bir takım olmalarıyla birlikte rakiplerini yakalayıp maça tutunabilmeleri tabiki kolay olmuyor. 

İki takım arasında net bir kalite ve seviye farkı var. Bulgaristan Vezenkov ve Kravish gibi iki önemli silah artı Kostov ve Alipiev ile kendi sahasında oynamanın da avantajıyla tempoyu istediği gibi forse edecektir. Dolayısıyla da Kıbrıs’ın zayıf savunmasına karşı üretmekte zorlanmayacaklarını düşünüyorum. Hazırlık maçlarının aksine Vezenkov’un kadroya katılmasıyla daha skorer bir oyun çıkarmalarını ve 85 baremini geçmelerini bekliyorum. 

İddaa Oranı: –
Best10 Oranı: EvSahibi ÜST (85.5) – 1.75
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

ABA League iddaa tahmin ve analizleri

FMP Beograd – Mega Bemax İddaa Tahmini 03.10.22

Adriyatik Ligi açılış haftası mücadelesinde FMP Beograd Pazartesi günü saat 19:00’da Mega Bemax ile karşılaşacak. …