Anasayfa / Çağdaş Bodrum / Çağdaş Bodrum Spor – Galatasaray Ekmas İddaa Tahmini 29.03.24

Çağdaş Bodrum Spor – Galatasaray Ekmas İddaa Tahmini 29.03.24

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 25. hafta mücadelesinde Çağdaş Bodrum Spor Cuma günü saat 18:00’da Galatasaray Ekmas ile karşılaşacak. intobet toplam sayı limitini 170.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış. 

Koç Çakı’nın öğrencileri son dönemde şanssız yenilgiler aldılar, üst üste 4 maçlarını kaybettiler ve 7 galibiyette kalarak düşme hattında Samsun ile yalnız kaldılar. Merkezefendi onların artık 1 basamak üstünde, 1 galibiyet artısıyla. Dolayısıyla son 6 maçın tamamını final niteliğinde oynayacakların söylemek gerekli. Üst üste yaşadıkları bu 4 kayıptaki ortak nokta ise yüksek tempo ve yumuşak savunmaydı, sırasıyla 179, 186, 195 ve 175 sayı üretilmişti o maçlarda. 

Sarı kırmızılılar ise BCL’ye veda ettikten sonra artık sadece lige konsantre durumdalar. Son 4 maçlarından 3 tanesini kazandılar ve bu sayede 12 galibiyete ulaştılar. Ancak bu onların play-off biletini garantilediği anlmanına gelmiyor henüz. Ayrıca ilk 4 yarışından 4 adım uzakta olsalar da en azından normal sezonu 5. sırada bitirmek ve ilk 3 sıradaki takımlardan biriyle saha avantajı olmadan daha ilk turdan eşleşmek istemiyorlar. Onların da son 3 maçlarına baktığımızda ikisinde ortak noktanın yüksek tempo ve bol skor olduğunu görebiliriz, sırasıyla 173 ve 197 sayı üretilmişti o maçlarda. Jackson-Cartwright ile yollar ayrıldı ama zaten takımda fazla yabancı vardı, bu maçta sahaya çıkaracak 5 yabancıları var yani. 

Elbette kağıt üstünde iki takım arasında net bir kalite ve seviye farkı var. Ancak Galatasaray son dönemde güven veren bir takım değil, özellikle deplasmanda… Düşme hattında yer alan ve her maça saldıran Bodrum karşısında da zorlanabileceklerini düşünüyorum. Ev sahibi ekibin yine tempoyu forse edeceğini, Galatasaray’ın da Bost, Prepelic, McCormack gibi silahlarla onlara atarak karşılık vereceğini tahmin ediyorum. Bu nedenle de öncelikli tercihim üst seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: –
intobet Oranı: ÜST (170.5) – 1.62
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İzlanda Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Thor Thorl – UMFN Njardvik İddaa Tahmini 22.04.24

İzlanda Ligi çeyrek finak serisi 4. maçında Thor Thorl Pazartesi günü saat 22:30’da UMFN Njardvik …