Anasayfa / CD Povoa / CD Povoa – SC Lusitania İddaa Tahmini 05.01.23

CD Povoa – SC Lusitania İddaa Tahmini 05.01.23

Portekiz Ligi 16. hafta mücadelesinde CD Povoa Perşembe günü saat 00:30’da SC Lusitania ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 5.5 handikap belirlemişler.

Povoa 15 maçtan 5 galibiyet alabildi ve ligin vasat takımlarından birisi. Onlar adına önemli artı ise son 4 iç saha maçlarını üst üste kazanmış olmalarıydı. Bu maçlarda sırasıyla Imortal’a 7, Ovarense’ye 5 ve Esgueira’ya ise tam 11 sayı farkla üstünlük kurmuşlardı. O son maçta Belmonte 16 sayı, 7 ribaund ve Sherwood Brown 16 sayı, 9 ribaund ile direnen başlıca isimler olmuşlardı. Oluyitan ve Ngom’dan beklenen katkıyı alamamışlardı.

Lusitania’nın da durumu rakibinden farklı değil. Onlar da 5 galibiyetle düşme potasının 2 galibiyet üstündeler sadece. Ayrıca son 4 maçlarından 3 tanesini kaybederek de formsuz olduklarını gösterdiler. Deplasman karnelerine baktığımızda ise son 5 maçlarından 4 tanesini kaybettiklerini görüyoruz. Sezonun son deplasman maçında Imortal’a 84-66 gibi farklı bir skorla yenilmişlerdi. O maçta Geu 15 sayı, 7 ribaund, Moses 11 sayı, 8 ribaund ve Edler-Davis 7 sayı, 10 ribaund ile direnen başlıca isimlerdi.

İki takım arasında puan tablosunda gördüğünüz gibi bir denklik yok diyebiliriz. Povoa özellikle evinde dirençli ve daha iyi basketbol oynayan bir takım. Lusitania’nın da deplasmanlarda sorun yaşayan bir takım olduğunu düşündüğümüzde bu maçta ibrenin ev sahibine kaydığını söylemekte bir sakınca görmüyorum. Belmonte ve Sherwood Brown liderliğinde kazanırken düşük handikapı da geçebileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.71
intobet Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.92
Güven Endeksi: 6Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 29.01.23

İspanya Liga Endesa 18. hafta mücadelesinde UCAM Murcia Pazar günü saat 19:00’da Cazoo Baskonia ile …