Anasayfa / BKT EuroCup / Cedevita Olimpija – London Lions İddaa Tahmini 31.01.24

Cedevita Olimpija – London Lions İddaa Tahmini 31.01.24

BKT EuroCup A grubu 17. hafta mücadelesinde Cedevita Olimpija Çarşamba günü saat 20:30’da London Lions ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 toplam sayı limitini 174.5 olarak açıklamışlar. 

Sloven ekibi sadece grubun değil, bu sezon tüm turnuvanın en kötü takımlarından birisi…. Üst üste 15 maçlarını kaybettikten sonra geçen hafta deplasmanda kendileri gibi iddiası kalmamış, denk bir rakip olan Hamburg’u 83-114’lük skorla geçmişlerdi. Evlerindeki son maçlarına baktığımızda ise kaybederken de yüksek tempo ve bol skorlu senaryoya devam ettiklerini görmüştük, Venezia’ya atarak direnseler de 93-104’lük skorla kaybetmekten kurtulamamışlardı. 

Lions ise bu sezonun flaş ekiplerinden birisi. Son 3 maçlarından ikisini kazandılar ve bu sayede de 11 galibiyete ulaşarak kendierine 3. sırada yer buldular. 2. sıra için iddiaları devam ediyor ama bunun için bu maçı da son maçlarını da kazanmaları ve son hafta Hapoel’in kaybetmesi gerekecek. Çünkü ikili averajda İsrail ekibinin gerisindeler. Bu arada ikinci olmak çok önemli çünkü ilk 2 sıra play-off oynamadan direkt çeyrek final bileti kapıyor! 

İki takım ilk olarak 22 Kasım’da karşılaşmışlar ve ev sahibi konumundaki İngiliz ekibi rakibini 101-95’lik skorla geçmişti. Elbette o günden bugüne çok şey değişti ama gerek takımların güç dengesi gerekse tempoyu seven, savunmayı ikinci plana atan oyun tarzları değişmedi. Dolayısıyla ikinci sıra yani direkt çeyrek final bileti için kazanmak zorunda olan Lions’un iddiası kalmamış Cedevita karşısında istediği gibi tempoyu dikte edip hücumda etkili olacağını, Cedevita’nın da onlara en az 85 sayı ile katkı vereceğini, bunun da baremi 175 ve üstüne taşıyabileceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: ÜST (174.5) – 1.47
Best10 Oranı: ÜST (174.5) – 1.55
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Phoenix Suns – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 04.03.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Phoenix Suns Pazartesi günü saat 05:30’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …