Anasayfa / Charlotte Hornets / Charlotte Hornets – Cleveland Cavaliers İddaa Tahmini (2) 13.03.23

Charlotte Hornets – Cleveland Cavaliers İddaa Tahmini (2) 13.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Charlotte Hornets Pazartesi günü saat 00:00’da Cleveland Cavaliers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 6.5 handikap belirlemişler.

Hornets konferansın zayıf halkalarından birisi. Şuana kadar 22 galibiyet elde edebildiler. Son 3 maçlarından ikisini kazandılar ama play-in potasından uzak kaldılar ve aradaki fark 9 galibiyete çıktı, matematiksel olarak şansları devam ediyor olsa da pratikte ise bana göre şansları yok. Nitekim son maçlarında evlerinde olmalarına rağmen Jazz’a 8 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. O maçta Oubre 24 sayı, 5 ribaund, Rozier 22 sayı, 6 ribaund, 8 asist ve Washington 18 sayı, 7 ribaund ile direnen başlıca isimlerdi. LaMelo Ball dışında eksikleri yok. 

Cavs ise son 4 maçtan 3 tanesini kazandı ve bu sayede 42 galibiyete ulaştı ve 4. sırada yer aldı. Deplasmandaki son 2 maçlarına baktığımızda ise üst üste Heat ile karşılaştıklarını, birinde 4 sayı farkla kazanırken diğerinde ise 4 sayı farkla yenildiklerini gördük. Son maçta Mitchell 42 sayı, 3 ribaund, 4 asist, LeVert 16 sayı, 4 asist ve Okoro 16 sayı, 3 asist ile direnen isimlerdi ama galibiyet için yeterli olamadılar. Garland ve Allen’ın durumları net değil, maç saatinde belli olacak. 

İki takım arasında elbette net bir kalite ve seviye farkı var. Cavs konferansın iddialı ilk 4 adaylarından birisi. Son dönemde iyi sonuçlar aldılar, 4 maçtan 3 tanesini kazandılar. İlk 4 yarışında hata yapmamak adına deplasmanda da olsalar iddiası kalmamış ve daha önce yine bu sahada 10 sayı farkla yendikleri Charlotte karşısında tekrar kazanacaklarını düşünüyorum. Garland ile Allen’ın durumları maç saatinde belli olacak fakat onlar oynamasa bile Mitchell ve Mobley liderliğinde handikapı geçerek kazanabileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-6.5) – 1.44
intobet Oranı: MS 2 (-6.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Günün NBA Kuponu 28.03.23

NBA’de artık son maçlara gelinmiş durumda. Batı konferansında hiç durmayan bir fırtına var. Dengelerin sürekli …