Anasayfa / NBA / Charlotte Hornets – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 03.01.23

Charlotte Hornets – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 03.01.23

NBA normal sezonda Charlotte Hornets ile Los Angeles Lakers Salı sabaha karşı 03:00’da Spectrum Center’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu karşılaşmada deplasman takımı lehine 3.5 sayılık handikap açıklamış.

Charlotte Hornets son maçında evinde ligin en formda takımı Brooklyn Nets’e diş geçiremedi ve farklı mağlup oldu. Sakatlık dönüşü henüz Terry Rozier ve Gordon Hayward’dan iyi verim alamıyorlar. Üç yıldızlarının bir arada oynadığı son 5 maçta savunmada verimliliğinde sorun yaşayan ekiplere karşı iyi hücum performansları sergilediler. Bu süreçte bu geceki rakipleri Lakers ve Blazers yanı sıra Kings karşısında oynadıkları üç maçtan da yüksek skor çıktı. Buna karşın savunmada arzu ettikleri seviyeyi Steve Clifford ile yakalayabilmiş değiller.

Los Angeles Lakers ise son maçında ciddi kimya sorunları yaşayan Atlanta Hawks’ı deplasmanda LeBron James’in gecesinde yenmeyi başardı. Davis’in yokluğunda deplasmanda oynadıkları son altı maçta sadece Orlando ve Atlanta karşısında kazanırken savunma verimliliğinde son 8 maçlık dilimde ligin son sırasında yer aldılar. Hornets karşısında bu süreçte evlerinde oynadıkları maçı LeBron James’in son saniyede yaşadığı şanssızlık sonucu 4 sayı farkla kaybetmişlerdi. Bu gece oyunun içinde kalmak için Reaves ve Lonnie Walker ikilisinin performansına ihtiyaçları var.

Bu geceki eşleşmede iki takımın da savunmada yaşadığı sorunlar ve tempolu oyun anlayışı birleştiğinde akla en yakın tercih üst olarak öne çıkıyor.  Lakers alınan artarda mağlubiyetlerin ardından LeBron James’in Heat mağlubiyetinin ardından verdiği demeçle karakter ortaya koymayı başardı. Son dönemde Westbrook ve Thomas Braynt ikilisinden iki verim alıyorlar. James bu gece son dönemdeki çizgisini koruyabilirse bu gece handikapta kalmalarını bekliyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (h:-3.5) – 1.45

İntobet Oranı: MS 2 (h:-3.5) – 1.65

Güven Endeksi: 7

Eksikler:

Charlotte Hornets: Kelly Oubre, Dennis Smith Jr (GTD),  Cody Martin

Los Angeles Lakers: Loonie Walker (GTD), Anthony Davis  Hakkında Duru Dağhan

2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Boston Celtics – New York Knicks İddaa Tahmini 27.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Boston Celtics, perşembeyi cumaya bağlayan gece 03:30’da New York Knicks ile TD Garden’da …