Anasayfa / Charlotte Hornets / Chicago Bulls – Charlotte Hornets İddaa Tahmini 07.12.23

Chicago Bulls – Charlotte Hornets İddaa Tahmini 07.12.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Chicago Bulls Perşembe günü saat 04:00’da Charlotte Hornets ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 2.5 handikap belirlemişler.

Bulls beklentilerin altında kalan ekiplerden birisi. Ama son 2 maçlarını üst üste kazanarak toparlandıklarını gördük. Bu sayede 7 galibiyete ulaştılar. Her ne kadar halen ilk 6 yarışından 4 adım uzakta olsalar da en azından alt sıralardan kurtularak umutlarını korudular. Evlerindeki son maçta Batı’nın dişli ekiplerinden Pelicans’ı 124-118’lik skorla geçmeyi bilmişlerdi. O maçta White 31 sayı, 9 ribaund, 6 asist ile yıldızlaşırken, DeRozan 24 sayı, 5 ribaund, 10 asist ve Craig 15 sayı, 6 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi. LaVine yine olmayacak, Craig’in durumu maç saatinde belli olacak ve Caruso’nun oynaması bekleniyor.

Hornets rakibinin hemen 1 galibiyet gerisinde ancak farklı olarak onlar son dönemde çok formsuzlar… Son 4 maçtan 3 tanesini kayıpla geçtiler… Deplasmanda ise üst üste 3 maçlarını kaybettikten sonra 1 Aralık’ta konuk oldukları dişli play-off takımlarından biri olan Nets karşısında son nefeste 128-129’luk skorla sürpriz bir galibiyet almışlardı. O maçta Rozier 37 sayı, 13 asist, Bridges 23 sayı, 5 ribaund ve Hayward 22 sayı, 6 ribaund, 6 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. Bu maç öncesi yine Ball, Martin, Ntilikina üçlüsünden faydalanamayacaklar, Williams’ın durumu ise maç saatinde belli olacak. 

İki takım arasında puan tablosuna yansımamış olsa da hem kadro kalitesi hem de tecrübe seviyesi anlamında net farklar var. Bulls’un elinde DeRozan, White, Vucevic, Caruso’dan oluşan iyi bir iskelet var. Son 2 maçlarını üst üste kazanarak yakaladıkları mini seride de bunu gösterdiler. Hornets gibi Ball’dan yoksun ve formsuz bir rakip karşısında taraftarları karşısında sürprize izin vermeyeceklerini, düşük farkla da olsa kazanarak çıkışlarını sürdüreceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.45
intobet Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.65
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Utah Jazz – San Antonio Spurs İddaa Tahmini 26.02.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Utah Jazz Pazartesi günü saat 04:00’da San Antonio Spurs ile karşılaşaacak. …