Anasayfa / Dallas Mavericks / Dallas Mavericks – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 04.05.24

Dallas Mavericks – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 04.05.24

NBA Batı Konferansı çeyrek final serisi 6. maçında Dallas Mavericks Cumartesi günü saat 04:30’da Los Angeles Clippers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 6.5 handikap belirlemişler. 

Dallas seriye dezavantajlı başlayan taraftı ancak deplasmanda ilk maçı kaybettikten sonra ikinci maçı kazandı ve ardından da evindeki ilk maçı kazanarak 2-1 öne geçti. Avantajı yakaladık derken evlerindeki ikinci maçta çarpıldılar, seriye eşitlik geldi. Ama 5. maçta depplasmanda Clippers’ı iklinci kez hem de bu sefer tam 30 sayı gibi tarihi bir farkla geçerek 3-2 öne geçtiler. Şimdi evlerinde kazanarak seriyi bitirip yarı finale yüksel şansına sahipler. Hardaway Jr. dışında önemli bir eksikleri yok. 

Clippers seriye saha avantajı ile başlamış olmasına rağmen sezon boyunca olduğu gibi burada da sakatlıklardan muzdarip yapısını sürdürdü. Leonard’ı doğru dürüst sahaya süremedikleri gibi George’dan da yüksek verim alamadılar fiziksel olarak bu seviye için tam olarak hazır olmamasından dolayı. Nitekim serinin en kritik maçında, evlerinde kazanıp 3-2 öne geçme şansını kaybettiler ve kulüp tarihinin en ağır play-off yenilgisini aldılar, 30 sayı fark yediler…. Şimdi bu hezimetten toparlanıp deplasmanda kazanmaları gerekecek, tamam mı devam mı maçına çıkacaklar! Ayrıca bu maçta da Leonard’ı kullanamayacaklar ve Mann’ın durumu da belirsiz.

Kağıt üstünde iki takım arasında bir denklik var diyebilirdik seri başında hatta Clippers saha avantajı ile beraber bir adım öne çıkıyordu. Ama konu sahada oynanan basketbola gelince, Dallas Doncic liderliğinde seri boyunca ağır bastı diyebiliriz ki Irving de zaman zaman MVP performansı sergiledi. Bu sayede de servis kırara, hem de 2 kere, 3-2 öne geçmeyi başardılar. Son maçta deplasmanda aldıkları 30 farklı galibiyetin psikolojik üstünlüğü ile beraber evlerinde hata yapmayacaklarını, handikapı da geçerek kazanacaklarını ve yarı final biletini kaparak Thunder’ın rakibi olacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.47
intobet Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İsrail Winner Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Hapoel Beer Sheva – Bnei Herzelia İddaa Tahmini 26.05.24

İsrail Winner Ligi kaybedenler etabı son maçında Hapoel Beer Sheva Pazar günü saat 19:00’da Bnei …