Anasayfa / NBA / Denver Nuggets – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini (2) 25.09.20

Denver Nuggets – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini (2) 25.09.20

NBA play-offlarında batı konferansı final serisi dördüncü maçında perşembeyi cumaya bağlayan gece 04:00 Denver Nuggets Los Angeles Lakers ile kozlarını paylaşacak. İddaa  bu maçta Denver Nuggets lehine +8.5, bets10 ise +7.5 sayılık handikap belirlemiş.

Denver Nuggets serinin üçüncü maçını kazanırken ilk yarıda Nikola Jokic, ikinci yarıdaysa Jamal Murray ve Jerami Grant’ten oldukça iyi katkı almayı başardı. Serinin son iki maçında Lakers’i yaptıkları savunmayla hücumda sınırlamayı başardılar. Üçüncü maçın kazanılmasında ribauntlarda rakiplerine kurdukları üstünlük belirleyici oldu. Kenardan gelen Michael Porter Jr ve Monte Morris ikilisinden kritik yerlerde skor katkısı alarak bench sayılarında Lakers’e üstünlük kurmayı başardılar.

Los Angeles Lakers serinin ilk maçını rahat kazandıktan sonra son iki maçta Denver savunması karşısında oldukça zorlandı. Boyalı alana kapanan Nuggets savunması karşısında yayın gerisinden isabet bulmakta üçüncü maçta zorlandılar. Ribauntlarda sorun yaşamalarından ötürü geçiş hücumlarından umdukları skor katkısını alamadılar. Anthony Davis üçüncü maçta seri genelindeki en tutuk performansını sergiledi. Seride şu ana kadar x faktör olan Rajon Rondo ve Alex Caruso ise vasatı aşamadılar.

Denver Nuggets serinin son iki maçında boyalı alanı kapatıp Lakers’in bu bölgedeki üstünlüğünü sekteye uğratmayı başardı. Serinin başına oranla savunmaya çok daha konsantreler. Lakers yerleşik savunmalara karşı hücum etmekte zorlanan bir takım.  Yayın gerisinden ligin en istikrarsız takımlarının başında geliyorlar. Serinin ilk maçında fark yaratan Dwight Howard son iki maçta faul problemine girerek umduğu süreleri bulamadı. Denver seri ilerledikçe daha iyi basketbol oynayan taraf oldu. Rakibe oranla daha tecrübesiz olsalar da daha genç oyunculardan oluşan bir kadroları var. Serinin dördüncü maçında Nuggets’in lehine açılan handikapla beraber oyunun içinde kalmasını bekliyorum.

 

İddaa Oranı: MS 1 (h:+8.5) – 1.42

Bets10 Oranı: MS 1 (h:+7.5) – 1.72

Eksikler:

Denver Nuggets: Will Barton

Los Angeles Lakers: Dion Waiters

 Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Los Angeles Lakers – Miami Heat İddaa Tahmini (3) 10.10.20

NBA’de şampiyonun belli olmasına sayılı günler kaldı. Seride 3-1 öne geçen Los Angeles Lakers, Cumayı …