Anasayfa / Denver Nuggets / Denver Nuggets – Minnesota Timberwolves İddaa Tahmini 05.05.24

Denver Nuggets – Minnesota Timberwolves İddaa Tahmini 05.05.24

NBA Batı Konferansı yarı final serisi ilk maçında Denver Nuggets Pazar günü saat 02:00’da Minnesota Timberwolves ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet misafir takım lehine 2.5 handikap belirlemişler. 

Son şampiyon isketlet kadrosunu Jokic liderliğinde koruyarak elbette bu sezona da şampiyonluk favorilerinden biri olarak girdi. Normal sezonu 2. sırada bitirdikten sonra play-off çeyrek final serisinde ise play-in’den gelen Lebron ve Davis gibi tecrübeli süper yıldızlara sahip olan Lakers karşısında beklentilerin aksine rahat bir seri oynadılar ve 4-1 ile adlarını yarı finale yazdırmayı başardılar. Evlerindeki 3 maçta sırasıyla11 sayı, 2 sayı ve 2 sayı farkla rakiplerini yenmeyi bilmişlerdi. 

Wolves ise normal sezonu rakibinin hemen bir adım gerisinde 3. sırada bitirmişti. Onlar da play-off çeyrek final serisinde Durant ve Booker gibi süper yıldızlara sahip olan, dişli bir rakip olması beklenen Suns karşısında dominant bir performans sergilemişler, 4-0 ile rakiplerini süpürerek adlarını yarı finale yazdırmışlardı. Edwards liderliğinde etkili oldukları seride Suns’ın pota altında Towns, Reid, Gobert gibi uzunlara karşı çözüm üretememesi bu sonucu getirmişti. 

Nuggets NBA tarihinin hücum alanındaki en iyi pivotlarından biri, MVP Jokic’e sahip. Açıkçası Sırp süper yıldız bu sezon da en güçlü MVP adaylarından biri. Sezon içerisinde de NBA’in en iyi savunma pivotlarından biri olan Gobert karşısında etkili performanslar sergilemişti. Bu maçta da onu pota altında etkili kullanacaklarını düşünüyorum ki Murray, Gordon, Porter üçlüsü de Wolves savunmasının çok canını yakacaktır. Jokic liderliğindeki son şampiyonun evindeki ilk maçta hata yapmayacağını, düşük farkla da olsa kazanarak saha avantajını kaptırmayacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.47
Rexbet Oranı: MS 1 (-2.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8 Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Leones de Ponce – Piratas de Quebradillas İddaa Tahmini 28.05.24

Porto Riko Ligi A grubu mücadelesinde Leones de Ponce Salı günü saat 03:00’da Piratas de …