Anasayfa / Derthona Tortona / Derthona Tortona – Reggio Emilia İddaa Tahmini 28.01.24

Derthona Tortona – Reggio Emilia İddaa Tahmini 28.01.24

İtalya Lega Basket Serie A 18. hafta mücadelesinde Derthona Tortona Pazar günü saat 20:30’da Reggio Emilia ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 3.5 handikap belirlemişler. 

Tortona son 3 maçtan 2 galibiyet çıkardı ve bu sayede de 7 galibiyete ulaştılar, artık play-off potasından sadece 2 adım uzaktalar. Evlerindeki performanslarına baktığımızda ise işlerin yolunda olduğunu görüyoruz, önce Scafati’yi 37 sayı sonra da Venezia’yı 6 sayı farkla geçtiklerini gördük. Weems, Strautins, Baldasso, Ross, Dowe, Kamagate ve Obasohan gibi değerli silahlara sahip olduklarının altının çizelim. 

Emilia cephesinde de işler yolunda diyebiliriz, son 3 maçtan ikisini kazandılar ve 10 galibiyete ulaştılar ve beklendiği gibi play-off potasında kendilerine yer buldular 6. sırada. Ancak konu deplasman karnelerine gelince işin yolunda olmadığı bir gerçek, son 5 maçtan 4 tanesini kaybettiler… Son 2 maçta özellikle savunmada sınıfta kalmışlar, Emilia’ya 116-93 ve Scafati’ye ise 26 sayı farkla teslim olmuşlardı…. 

İki takım arasında puan tablosunda bir fark var gibi görünüyor evet ama son haftalarda sahaya koydukları basketbol seviyesi ve form grafilerine bakınca ben böyle bir fark görmüyorum. Hatta Tortona’nın ev sahibi avantajı ile beraber bir adım önde olduğunu söyleyebilirim. Weems, Strautins, Dowe, Obasohan gibi tecrübeli oyuncuların yanında Baldasso, Ross, Kamagate gibi yüksek potansiyelli isimlere sahipler. Deplasmanda direnmekte zorlanan rakiplerini düşük farkla da olsa geçerek serilerini 3 maça çıkaracaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.49
intobet Oranı: MS 1 (-3.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Metropolitan Levallois – Nancy İddaa Tahmini 02.03.24

Fransa Betclic ELITE Pro A 24. hafta mücadelesinde Metropolitan Levallois Cumartesi günü saat 20:30’da Nancy …