Anasayfa / Dijon / Dijon – Pau Orthez İddaa Tahmini 02.04.22

Dijon – Pau Orthez İddaa Tahmini 02.04.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 26. hafta mücadelesinde Dijon Cumartesi saat 16:15’de Pau Orthez ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.40 olarak açıklamışken Bets10 ise oranı 1.55 olarak belirlemiş.

Koç Markovic yönetimindeki Dijon ligin kalbur üstü takımlarından biri ve 15 galibiyetle kendilerine 5. sırada yer buldular ki hedefledikleri ilk 4 yarışından sadece 1 adım gerideler. BCL’den elenmeleriyle beraber artık sadece lige konsantre olacaklar ve son 3 iç saha maçlarında sırasıyla Le Mans ile Asvel gibi önemli rakipleri geçtikten sonra 19 Mart’ta konuk ettikleri Cholet’e sürpriz bir şekilde 7 sayı farkla yenilmişlerdi. Geçen hafta da deplasmanda ligin düşme adaylarından Provence’ye farklı kaybettiler, artık reaksiyon göstermeleri gerekiyor. 

Orthez ise ligin formda ekiplerinden biri, son 4 maçlarını üst üste kazandılar ve onlar da 15 galibiyete ulaşarak ilk 4 yarışında biz de varız dediler. Ancak deplasman karneleri son dönemde pek iyi değil, evden uzaktaki son 3 maçlarından 2 tanesini kaybettiklerini gördük. Ligin son sıralarında yer alan Provence’ye ve Limoeges’a kaybettikten sonra son deplasman maçlarında ligin vasat ekiplerinden Reims’i 9 sayı farkla yenerek biraz olsun moral bulmuşlardı. Geçen hafta ise ev sahibi avantajını iyi kullanarak denk rakiplerinden Le Mans’ı 10 sayı farkla geçtiler.

Tıpkı puan tablosunda olduğu gibi ligin iki denk rakibinin kapışmasını izleyeceğiz. İlk 4 yarışında kaybeden takımın ciddi yara alacağı bu kritik maçta Dijon’un iki kaliteli ve tecrübeli guardı, Holston ile Carrington’ı verimli kullanarak sonuca gideceğini, pota altında da Kelly ile Ware’in enerjisine Orthez’in cevap vermekte zorlanacağını tahmin ediyorum. Dijon’dan bir reaksiyon galibiyeti geleceğini, üst üste gelen Cholet ve Provence mağlubiyetlerini burada taraftarlarına unutturacaklarını öngörüyorum ama tabi handikap riskine girmeyeceğim, direkt galibiyetlerine yöneleceğim. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.40
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.55
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

Le Portel – Provence İddaa Tahmini 17.05.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 34. ve son hafta mücadelesinde Le Portel Salı günü saat …