Anasayfa / FC Barcelona / FC Barcelona – Tenerife İddaa Tahmini 19.05.24

FC Barcelona – Tenerife İddaa Tahmini 19.05.24

İspanya Liga Endesa çeyrek final serisi ilk maçında FC Barcelona Pazar günü saat 13:30’da Tenerife ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 misafir takım lehine 12.5 handikap belirlemişler. 

Barça Euroleague play-off serisinde saha avantajına sahip olmasına rağmen Olympiakos’a elenince takımda keyif moral kalmadı. Nitekim ardından ligde normal sezonun kapanışında oynadıkları son 2 maçta da kötü sinyaller verdiler. Sırasıyla içerde Malaga’ya 1 sayı ile kaybederken, iddiası kalmamış formalite maçına çıkan Bilbao’yu da deplasmanda çok zorlanarak ancak 4 sayı farkla geçebildiler… 

Tenerife ise BCL finaline kadar çıkmış ama bu kez kupayı kaldıramamıştı. Ardından ligde ise istediği sonuçları alamadı, bu nedenle de hedefleri olan 4 ya da 5. sıraya çıkarak ilk 3 eşleşmesinden kaçamamış oldular. Deplasman karnelerine baktığımızda son maçlarını Badalona karşısında oynadıklarını, zaman zaman direnseler de savunmada sınıfta kalarak 96-88 ile kaybettiklerini gördük. Tecrübeli uzun Shermadini sezonu kapatmıştı bildiğiniz üzere. 

Barça her ne kadar Euroleague’de Final Four biletini alamamış ve başarısız bir sezon geçirmiş olsa da Rubio, Laprovittola, Parker, Vesely, Willy gibi etkili isimlere sahip olan yüksek profilde bir takım. Tabi seriye de saha avantajını kullanarak başlamak isteyeceklerdir, yani favori olduklarını söylememek mantıksız olur. Ancak Tenerife’nin de BCL’de final oynadığını, ellerinde Huertas, Guy, Fitipaldo, Abromaitis gibi değerli silahlar olduğunu unutmayalım. Koç Vidorreta’nın öğrencilerinin kolay lokma olmayacaklarını, en azından kaybederken handikapı koruyabileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+12.5) – 1.47
Best10 Oranı: MS 2 (+12.5) – 1.60
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Piratas de Quebradillas – Capitanes de Arecibo İddaa Tahmini 23.06.24

Porto Riko Ligi A grubu mücadelesinde Piratas de Quebradillas Pazar günü saat 03:00’da Capitanes de …