Anasayfa / Alba Berlin / FC Bayern Munich – Alba Berlin İddaa Tahmini 05.05.24

FC Bayern Munich – Alba Berlin İddaa Tahmini 05.05.24

Almanya easyCredit BBL 32. hafta mücadelesinde FC Bayern Munich Pazar günü saat 18:00’da Alba Berlin ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de intobet misafir takım lehine 6.5 handikap belirlemişler. 

Bayern, Euroleague’deki play-in hedefini gerçekleştirememiş olsa da BBL’de şampiyonluk kupasını tekrar almak istiyor, biliyorsunu geçen sezon finale bile çıkamamışlar ve kupayı Ulm’a kaptırmışlardı. Son 5 maçlarından 4 tanesini kazandılar ve bu sayede de 25 galibiyete ulaştılar, bu maçtaki ezeli rakipleri Alba’dan 1 adım önde liderlik koltuğunda oturuyorlar. Evlerindeki son 2 maçlarında ise Braunschweig’ı 30 sayı ve Tubingen’i 19 sayı farkla geçerek formda olduklarını göstermişlerdi.

Alba genç ve potansiyelli yerli ve yabancı oyunculara yatırım yapmaya devam ediyor. Ancak bu nedenle Euroleague sahnesinde başarılı olamıyorlar, bu sezonu da son sırada tamamladılar ve bu yaz B lisans anlaşmaları sona ereceği için gelecek sezon Euroleague’de olup olmayacakları net değil. Ligde ise işler yolunda gidiyor. Onlar da son 5 maçtan 4 tanesini kazandılar ve bu sayede de 24 galibiyete ulaştılar. Lider Bayern’i 1 adım geriden takip ediyorlar. 

Puan tablosuna baktığımızda iki takım arasında bir denklik var gibi görünse de Bayern’in hem çok daha kaliteli bir kadrosu var hem de daha formda son dönemde. Bunların üstüne bir de ev sahibi avantajı eklenince bana göre maçın açık ara favorisi durumundalar ki 4 gün önce konuk oldukları son şampiyon Ulm’u da 7 sayı farkla yendiklerini unutmayalım. Evlerindeki bu maçta da hata yapmayacaklarını, Edwards, Weiler-Babb, Obst, Ibaka, Lucic, Booker gibi silahlarla handikapı geçip kazanacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.43
intobet Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.61
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Slovenya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Helios Suns – Cedevita Olimpija İddaa Tahmini 24.05.24

Slovenya Ligi final serisi ilk maçında Helios Suns Cuma günü saat 19:15’de Cedevita Olimpija ile …