Anasayfa / Alba Berlin / FC Bayern Munich – Alba Berlin İddaa Tahmini 08.06.24

FC Bayern Munich – Alba Berlin İddaa Tahmini 08.06.24

Almanya easyCredit BBL final serisi ilk maçında FC Bayern Munich Cumartesi günü saat 21:30’da Alba Berlin ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad misafir takım lehine 6.5 handikap belirlemişler. 

Koç Laso yönetimindeki Bayern artık 4 sezondur hasretini çektiği şampiyonluk kupasına kavuşmak istiyor. Bu hedefte ne kadar kararlı olduklarını hem sezonu lider bitirerek hem de çeyrek final ve yarı final serikerinde çıktıkları 7 maçtan sadece birini kaybederek gösterdiler. Yarı finalde şampiyon Ulm’u eleyen sezonun flaş takımlarından Wurzburg’u 3-0 ile süpürerek de ne kadar formda olduklarının altını çizmişlerdi aslında. 

Geçen sezon Ulm’un sürpriz şampiyonluğundan önce 2 sezon üst üste şampiyonluk ipini göğüslemişti Alba. Ancak bu sezon onlar adına işlerin yolunda gitmediğini söyleyebiliriz. Euroleague’de yine çok kötü bir sezon geçirdiler ve BBL’de normal sezonu 2. sırada bitirmiş olsalar da yarı final serisinde Europe Cup şampiyonu, sezonun bir diğer flaş takımı Chemnitz karşısında tam anlamıyla ecel terleri döktüler… Seriyi ancak 3-2 ile geçebildiler ve fiziksel olarak da çok yıprandılar… 

Bayern zaten Edwards, Francisco, Lucic, Booker, Bonga, Ibaka gibi silahlarla kağıt üstünde serinin favorisi ki saha avantajı da onlardan yana. Bunun dışında bir de Alba’nın 5 maçlık bir seriden geldiğini, hayli yorgun olduğunu belirtelim. Bayern yarı final serisini 3-0 ile süpürdüpü için 2 Haziran’dan beri maç yapmıyor ve dinlenip tazelenerek bu seriye hazırlanıyor. Bu artılarla beraber koç Laso’nun öğrencilerinin BMW Park’da taraftarları önünde hata yapmayacağını, handikapı da geçerek kazanacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.42
Betroad Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.61
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Real Madrid İddaa Tahmini 12.06.24

İspanya Liga Endesa final serisi 3. maçında UCAM Murcia Çarşamba günü saat 21:30’da Real Madrid …