Anasayfa / Baskonia / FC Bayern Munich – Baskonia İddaa Tahmini 30.01.24

FC Bayern Munich – Baskonia İddaa Tahmini 30.01.24

Turkish Airlines Euroleague 24. hafta mücadelesinde FC Bayern Munich Salı günü saat 22:00’da Baskonia ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda toplam sayı limitini 160.5 olarak açıklamışlar. 

Bayern son 5 maçından 4 tanesini kaybetti ve beklentilerin altında kaldı. Şuanda 9 galibiyetleri var ve ilk 10 yani play-in yarışısından bile 3 galibiyet geride kalmış durumdalar… Evet önlerinde 11 maç daha var ama işleri giderek zorlaşıyor…. Evlerinde oynadıkları son 3 maça baktığımızda ise 2 maçtaki ortak noktanın yüksek tempo ve bol skor olduğunu görebiliriz. Bize sırasıyla 169 ve 163 sayı izletmişlerdi o maçlarda. Bonga, Booker ve Wimberg’in oynamaları bekleniyor, Ibaka ile Radoncic’in durumları ise belirsiz. Başka eksikleri bulunmuyor. 

Koç Ivanovic’in ekibi ise son dönemde toparlandı diyebiliriz, 3 maçtan ikisini kazanarak moralli bir şekilde geliyorlar buraya. Deplasman karnelerine baktığımızda ise sonuçlardan bağımsız olarak ortak noktanın tempo ve hücum odaklı basketbol olduğunu görebiliriz. 3 maçta da 160 baremi rahatlıkla aşılmış, minimum 174 sayı üretilmişti! Son deplasman maçlarında zorlu Belgrad atmosferinde Kızıl Yıldız’ı 90-91’lik skorla devirmişlerdi. Chiozza dışında eksik ya da sakat oyuncuları bulunmuyor. 

Baskonia play-in adaylarından birisi ki play-off potasından da sadece 2 galibiyet gerideler. Dolayısıyla onlar adına çok daha fazla önem taşıyan bir maç. Bayern ise play-in potasıyla arasındaki 3 galibiyetlik farkı kapatabilmek için artık evinde hatasız oynamak zorunda. İki takımın da yüksek motivasyonla sahada olacağını ve bu durumun tempoyu artı hücum performanslarını yukarı çekeceğini düşünüyorum. Karşılıklı olarak 80 baremini aşmaları beni şaşırtmaz. 

İddaa Oranı: ÜST (160.5) – 1.47
Hovarda Oranı: ÜST (160.5) – 1.65
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Phoenix Suns – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 04.03.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Phoenix Suns Pazartesi günü saat 05:30’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …