Anasayfa / Almanya easyCredit BBL / FC Bayern Münih – Gottingen İddaa Tahmini 16.05.23

FC Bayern Münih – Gottingen İddaa Tahmini 16.05.23

Almanya easyCredit BBL çeyrek final serisi ilk maçında FC Bayern Munich Salı günü saat 21:30’da Gottingen ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda misafir takım lehine 10.5 handikap belirlemişler.

Bayern normal sezonu 3. sırada bitirdi ve bu sayede de ilk tura saha avantajı ile başlıyor play-off sahnesinde. Normal sezonun son dönemindeki iç saha performanslarına baktığımızda ise Euroleague defterini kapattıktan sonra üst üste Bamberg, Frankfurt, Rostock engellerini geçtikleri ama sonrasında 2. sıra için şansları kalmayınca işi boşlayıp Heidelberg’e sürpriz şekilde 11 sayı farkla yenildiklerini görmüştük. 

Gottingen ise ligin orta şekerli takımlarından birisi. Bana göre 6. sıradan play-off yapmaları sürpriz sayılabilecek bir sonuçtu. Nitekim ligin son haftalarında da özellikle deplasman karnelerinin sıkıntılı olduğunu görmüştük. Üst üste Alba’dan 13 ve denk rakiplerden Rostock’dan 9 sayı fark yedikten sonra bir diğer denk rakipleri Wurzburg’u ise 18 sayı farkla geçerek biraz olsun kendilerine gelmişlerdi. Ancak kapanışı yine kötü yaptılar ve evlerinde olmalarına rağmen alt sıra ekiplerinden Frankfurt’a 6 sayı farkla kaybettiler…

İki takımın bu sezon bu sahadaki karşılaşmasında, 29 Ocak’ta, Bayern ramibini 105-74’lük skorla sahadan silmiş ve hatta basketboldan soğutmuştu. Bu maçta da farklı bir senaryo beklemiyorum. Evet Lucic ve Hunter gibi tecrübeli isimler yok belki ama Walden, Winston, Cheatham gibi silahlarla evlerinde hata yapmayacaklarını, taraftar desteğini de arkalarına alarak ilk maçtan rakibe mesajı verip, çift haneli farklarla net bir galibiyet alacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-10.5) – 1.47
Hovarda Oranı: MS 1 (-10.5) – 1.59
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Yeni Zelanda Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Southland – Taranaki İddaa Tahmini 10.06.23

Yeni Zelanda Ligi mücadelesinde Southland Cumartesi günü saat 08:00’da Taranaki ile karşılaşacak. Hem İddaa hem …