Güncel
Anasayfa / Anadolu Efes / Fenerbahçe Beko – Anadolu Efes İddaa Tahmini 13.06.19

Fenerbahçe Beko – Anadolu Efes İddaa Tahmini 13.06.19

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi 3.maçında Fenerbahçe Beko Perşembe saat 21:00’da Anadolu Efes ile karşılaşacak. İddaa deplasman takımı lehine 6.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 7.5 olarak açıklamış.

Sarı lacivertliler Datome, Vesely ve Lauvergne gibi 3 önemli parçasından yoksun oynamasına rağmen serinin Sinan Erdem’deki ilk 2 maçında çok iyi mücadele edip ilk maçı farklı kazanırken ikinci maçı da uzatmada kaybetmişlerdi. Ancak unutmamak lazım ki dar bir rotasyonla oynuyorlar ve özellikle Kalinic ile Melli çok yoruldular ilk 2 maçta. Diğer taraftan Sloukas’ın da Salı günü maalesef babası vefat etti ve bu maçta süre alıp almayacağı, alsa da ne kadar verimli olabileceği kapalı kutu. 

Anadolu Efes ise yerli oyunculardan pek verim alamıyor. Son maçta biraz Metecan ve Doğuş verimli olabilmişti, özellikle Sertaç yine hayal kırıklığı yaratmıştı. Ancak koç Ataman’ın elinde daha fazla yabancı var ve her maç farklı isimleri devreye sokabiliyor ki ilk maçta oynamayan Motum, ikinci maçta en kritik performanslardan birine imza atmıştı. Bu maçta da Anderson ve Pleiss ikilisinden birini görebiliriz kadroda ya da Moerman ile Simon’u geri alabilir. Özetle maç ve maç daha çok hamle şansı olduğu kesin Anadolu Efes’in.

Fenerbahçe, Ataşehir’de Ülker Arena’da elbette net favori. Ancak normal sezonda burada oynadıkları lig maçını, yani 5 yabancı kuralında oynanan maçı da noırmal süre 72-72 ile tamamlandıktan sonra uzatmada 86-79 kazanabilmişlerdi. Son maçta ne kadar yorulduklarını ve Anadolu Efes’in de tekrar seriye tutunup moral kazandığını, artı Moerman ile Simon’u dinlendirme lüksüne sahip olduğunu düşündüğümüzde bu maçın sarı lacivertliler adına çok da kolay geçmeyeceğini düşünüyorum. Anadolu Efes’in kaybetse de handikapta kalıp sarı lacivertlileri zorlayabileceğini ön görüyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (+6.5) / 1.70
Bets10 Oranı: MS 2 (+7.5) / 1.67
Güven İndeksi: 8/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Türkiye – Porto Riko İddaa Tahmini 23.08.19

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Çin’de düzenlenen Atlas Challenge turnuvası ilk tur maçında Türkiye Cuma saat …