Güncel
Anasayfa / Fenerbahçe Koleji / Fenerbahçe Koleji – Gaziantep İddaa Tahmini 18.09.23

Fenerbahçe Koleji – Gaziantep İddaa Tahmini 18.09.23

Türkiye Basketbol Ligi mücadelesinde Fenerbahçe Koleji Pazartesi günü saat 16:00’da Gaziantep ile karşılaşacak. Rexbet misafir takımın galibiyeti için oranı 1.42 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Fenerbahçe’nin hedefi geçen sezon olduğu gibi play-off potasına girmek ve bu esnada da A takıma oyuncu yetiştirmek. Koç Tuzcukaya yönetimindeki yenilenmiş kadrolarına baktığımızda Edwards Croswell, Michale Jerome, Hamza Mestoğlu öne çıkması beklenen isimler konumundalar. Son hazırlık maçlarında ligin güçlü takımlarından, BSL adaylarından Yalova’ya evlerinde olmalarına rağmen direnememişler, 9 sayı farkla kaybetmişlerdi. 

Gaziantep ise bildiğiniz üzere geçen yaz BSL’ye veda ederek TBL’ye geldi, dolayısıyla fazla oyalanmadan hemen tekrar BSL’ye dönmek istiyorlar ve bu doğrultuda da iyi bir kadro kurdular. Koç Yıldırım yönetimindeki kadrolarına baktığımızda Dusan Cantekin, Efe Sarıca, Erkin Şenel, Hasan Emir Gökalp, Koray Çekici, Maurice Watson, Tyler Roberson, Yiğit Onan öne çıkması beklenen isimler konumundalar. Nitekim son hazırlık maçlarında da dişli rakiplerden TED Kolejliler’i 7 sayı farkla geçmişlerdi. 

İki takım arasında kalite ve tecrübe anlamında net farklar var. Gaziantep, BSL biletinin adaylarından birisi ve amaçları bunu kolay yoldan yani play-off oynamadan normal sezonu lideri tamamlayarak yapmak olacak. Ellerinde bunu başarabilecek bir kadro var. Hem yerli hem de yabancı oyuncuları kaliteli. Fenerbahçe ise Croswell ve Jerome etrafında genç oyunculardan kurulu bir takım dolayısıyla bu zorlu rakip karşısında evlerinde de olsalar işleri zor olacak. Direnebilirler ama kazanmalarının sürpriz olacağını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: –
Rexbet Oranı: MS 2 – 1.42
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Dijon – Cholet İddaa Tahmini 24.09.23

Fransa Betclic ELITE Pro A ikinci hafta mücadelesinde Dijon Pazar günü saat 17:30’da Cholet ile …