Anasayfa / Finlandiya Milli Takımı / Finlandiya – Ukrayna İddaa Tahmini 18.08.22

Finlandiya – Ukrayna İddaa Tahmini 18.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Finlandiya Perşembe günü saat 18:30’da Ukrayna ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.41 olarak açıklamışken Bets10 ise oranı 1.57 olarak belirlemiş.

Finlandiya hazırlık döneminin ilk kısmında yıldızı Markkanen’den yoksun bir şekilde maçlara çıktı. Bu nedenle de oynadıkları 4 maçın 3 tanesini kaybetmeleri şaşırtıcı değildi ki Belçika gibi dişli bir rakibi 80-71 ile yenip, diğer maçta da direnerek sadece 4 sayı farkla kaybetmeleri önemliydi. Litvanya’dan da Markkanen’in yokluğunda 2 maçta da çift haneli farklar yemişlerdi beklendiği üzere. Şimdi koç Herbert yönetiminde Markkanen’in de katılmasıyla taraftarları önünde ilk kez tam kadro bir şekilde hazırlık maçı yapacaklar.

Ukrayna ülkede yaşanan Rus işgali nedeniyle hazırlıklarını Letonya’da sürdürüyor. Koç Bagatskis’in ekibinde son olarak NBA oyuncusu Len’in de kadroya katılmasıyla eksikleri kalmadı. Onlar şimdiye kadar 3 hazırlık maçı yaptılar ve İstanbul ayağında milli takımımıza 26 sayı farkla kaybedip Polonya’yı 28 sayı farkla yendildikten sonra Letonya’da konuk ettikleri yıldızlarını dinlendiren güçlü Slovenya’ya ise direnmelerine rağmen 4 sayı farkla yenilmişlerdi. O maçta Sanon 18 sayı, 5 ribaund, Len 13 sayı, 6 ribaund ve Skapintsev 10 sayı, 8 ribaund ile katkı vermişlerdi. 

Finlandiya rakibine göre daha derli toplu ve disiplinli bir takım. Markkanen’in gelmesiyle beraber Salin, Koponen, Huff gibi tecrübeli görev adamlarının etkisi artacaktır. Ayrıca yeni jenerasyondan gelen Nkamhoua, Jantunen, Palmi, Valtonen, Madsesn ve Maxhuni gibi isimlerle beraber artık çok daha dişli bir takım konumundalar. Ukrayna deplasmanda olmasına rağmen onları Sanon, Len, Mykhailiuk üçlüsü ile zorlayacaktır ama 40 dakika sonunda Finlandiya’nın ev sahibi avantajını ve Markkanen’i iyi kullanarak kazanan taraf olacağını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.41
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.57
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Helsinki Seagulls – U-K. Uusikaupunki İddaa Tahmini 30.09.22

Finlandiya Ligi açılış haftasında Helsinki Seagulls Cuma günü saat 18:30’da U-K. Uusikaupunki ile karşılaşacak. Hem …