Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Finlandiya – Venezüela İddaa Tahmini 02.09.23

Finlandiya – Venezüela İddaa Tahmini 02.09.23

2023 FIBA Dünya Kupası 17-32 klasman turu O grubu son maçında Finlandiya Cumartesi günü saat 10:30’da Venezüela ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet Venezüela lehine 11.5 handikap belirlemişler.

Finlandiya buraya galibiyet taşıyamamıştı ve ilk galibiyetlerini ilk maçta Yeşil Burun karşısında 77-100 gibi net bir skorla elde etmişlerdi. O maçta Markkanen 34 sayı, 9 ribaund ile yıldızlaşırken, Little ona 10 sayı, 4 ribaund ile destek olmuştu. Kalan skor ise takım arasında çok iyi dağılmıştı. Finlandiya’nın direkt Paris bileti alma şansı yok ama bu maçı da kazanıp grubu en azından ikinci sırada bitirip Olimpiyat elemelerine katılım bileti kapmak istiyorlar. 

Venezüela ise zaten ilk tur grubunda 0 çekerek buraya gelmişti ve burada da aradığını bulamadı, ev sahibi Japonya karşısında pek varlık gösteremediler ve 9 sayı farkla kaybettiler. Sojo 20 sayı, 6 ribaund ve Colmenares 17 sayı, 8 ribaund ile direnen isimlerdi. Zaten direkt Paris bileti şansları yoktu ama mağlubiyetle artık bu maçı kazansalar bile Olimpiyat elemelerine katılım şansları da kalmadı diyebiliriz. 

Finlandiya adına halen hedef maçlarda biri konumunda, kazanırlarsa gelecek yaz Olimpiyat elemelerinde yer alacaklar. Venezüela ise havlu attı ilk maçı kaybettiği, halen galibiyetleri yok. Bu nedenle de Markkanen ve arkadaşkarının coşkulu, agresif oyunları karşısında dirençlerinin çabuk kırılacağını düşünüyorum. Finlandiya’nın ilk maçta Yeşil Burun karşısında sergilediği tarifeyi görebiliriz, çift haneli farklarla kazanmalarını bekliyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.47
Rexbet Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.59
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Bakken Bears – KB Peja İddaa Tahmini 25.09.23

Antalya’da düzenlenen FIBA Şampiyonlar Ligi eleme turu çeyrek final maçında Bakken Bears Pazartesi günü saat …