Güncel
Anasayfa / Frutti Extra Bursaspor / Frutti Extra Bursaspor – Tofaş İddaa Tahmini 24.10.20

Frutti Extra Bursaspor – Tofaş İddaa Tahmini 24.10.20

ING Basketbol Süper Ligi 5. hafta mücadelesinde Frutti Extra Bursaspor Cumartesi saat 13:00’da Tofaş ile karşılaşacak. Bets10 misafir takımın galibiyeti durumunda toplam sayı limitini 171.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış henüz.

Bursaspor sezonun büyük hayal kırıklıklarından biri konumunda. Koç Açık yönetiminde ne ligde ne de EuroCup’da elle tutulur sonuçlar alamadılar şuana kadar. Savunmada tam anlamıyla yol geçen hanı durumundalar, onlara 90 ve üstü sayı atmayan takımlar ayaıplanıyor neredeyse! Son 3 maçlarında sırasıyla 177, 188 ve 170 sayı izlemiştik. Hücumda Newman, Munford, Kadji üçlüsüyle zaman zaman sekanslar yakalayıp 80 sayılara ulalabiliyorlar ama hem pota altı savunmaları hem de kısa savunmaları çok kötü… Sakatlığı bulunan Birkan ve kontratı feshedilecek Hamilton forma giyemeyecekler.

Tofaş ise yavaş yavaş ama emin adımlarla adaptasyon sürecini tamamlamaya çalışıyor. Şampiyonlar Ligi maratonu henüz başlamadı onlar için, BSL’deki son 3 maçlarından ise ikisini kazanarak moral buldular. Savunmada yumuşak kalabiliyorlar ama hücumda Christon, Kilpatrick, Purcell üçlüsü uyum sürecinde ilerledikçe, ritm buldukça çok verimli olacaklarını sinyallerini verdiler. Son 3 maçlarında yüksek tempo ve bol skor hakimdi, sırasıyla 179, 164 ve 166 sayı izlettiler bizlere.

Sezon başında iki takım arasında net farklar olduğunu söylemek zordu belki ama şuanda Tofaş’ın rakibine göre çok daha iyi yolda olduğunu, daha derli toplu bir takım olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle Bursaspor’un son maçlarda ortaya koyduğu facia savunma performansını düşününce bu maçta Tofaş’ın Christon, Purcell, Kilpatrick üçlüsü liderliğinde yüksek tempoda yaptığı verimli hücumlara karşı sıkıntı yaşayacağını söylemek hiç yanlış olmaz. Çıkışa geçmiş olan Tofaş’ın rakibini böyle kötü durumda yakalamışken affetmeyeceğini, bol skorlu geçmesini beklediğim maçı kazanarak yola devam edeceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 & ÜST (169.5) – 2.45
Bets10 Oranı: MS 2 & ÜST (171.5) – 3.20
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Estonya – Rusya İddaa Tahmini 28.11.20

2022 FIBA EuroBasket elemeleri kapsamında pandemi önlemleri nedeniyle Talin, Estonya’da oynanacak maçta Estonya Cumartesi saat …