Anasayfa / Bilbao / Gran Canaria – Bilbao İddaa Tahmini 17.04.22

Gran Canaria – Bilbao İddaa Tahmini 17.04.22

İspanya Liga Endesa 29. hafta mücadelesinde Gran Canaria Pazar saat 14:00’da Bilbao ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 4.5 handikap belirlemişken Rexbet ise handikapı 5.5 olarak açıklamış.

Granca, Endesa’da da son haftalarda toparlandı ve son 5 maçtan 4 tanesini kazanarak 15 galibiyete ulaştı. Koç Fisac’ın öğrencileri artık play-off yarışının içindeler, averajla 9. sırada yer alıyorlar. Endesa sahnesindeki son 5 iç saha maçlarını da kazandılar, Las Palmas’ı kale gibi koruyorlar. 13 Nisan’daki son maçta da denk rakiplerinden Andorra’yı 6 sayı farkla geçmişlerdi. O maçta Ennis 13 sayı, 2 ribaund, 2 asist, Shurma 13 sayı, 4 ribaund, Brussino 11 sayı, 7 ribaund, Albicy 10 sayı, 7 asist ve Pustovyi 10 sayı, 8 ribaund ile galibiyeti getiren isimlerdi. Slaughter’ın oynama ihtimali zayıf, başka eksikleri bulunmuyor.

Bilbao da üst üste kayıplar yaşadıktan sonra son 2 maçını kazanarak yeniden çıkışa geçen bir ekip. Bu sayede 13 galibiyete ulaştılar ve play-off şanslarını sürdürüyorlar, potadan 2 galibiyet uzaktalar sadece. Bununla beraber son 2 maçta Valencia ve Real’i devirdiklerini gördük ancak bu galibiyetler evlerinde geldi. Bu önemli çünkü bu sezon deplasmandaki 14 maçtan sadece 3 galibiyet alabildiler ve son 3 deplasman maçlarını da üst üste kaybettiler. Son deplasman maçlarında ligin alt sıra ekiplerinden Fuenlabrada’ya 5 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Önemli bir eksikleri yok bu maç öncesinde. 

İki takım arasında gerek kadro kalitesi ve tecrübe gerekse son maçlarda ortaya konan form grafiği anlamında farklar var. Özellikle Granca’nın evinde etkili olması ve bunun aksine Bilbao’nun evinde aslan kesilip büyük takımları devirirken deplasmanda zayıf takımlara bile kaybetmesi maçın hikayesi konumunda. Koç Fisac’ın öğrencilerinin EuroCup play-off maçları başlamadan önce ritmleri kaybetmemek adına bu maçta konsantrasyonlarını koruyacaklarını bana göre düşük olan handikapı da aşarak hanelerine bir galibiyet daha yazdıracaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.45
Rexbet Oranı: MS 1 (-5.5) -1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Leones De Ponce – Grises de Humacao İddaa Tahmini 17.05.22

Porto Riko Ligi mücadelesinde Leones de Ponce Salı saat 03:00’da Grises de Humacao ile karşılaşacak …