Anasayfa / Granada / Granada – Real Madrid İddaa Tahmini 15.01.23

Granada – Real Madrid İddaa Tahmini 15.01.23

İspanya Liga Endesa 16. hafta mücadelesinde Granada Pazar günü saat 14.30’da Real Madrid ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda ev sahibi lehine 13.5 handikap belirlemişler.

Granada son dönemin en formsuz takımlarından biri. Tam 7 maçtır galibiyetle tanışabilmiş değiller… Evlerindeki son 2 maçta Euroleague takımların ile karşılaşmışlar, Valencia’dan tam 29 sayı fark yerken, Baskonia’ya da 11 sayı farkla teslim olmuşlardı. Geçen hafta ise bir diğer güçlü rakipleri Badalona’ya 18 sayı farkla kaybederek ne kadar sıkıntılı bir dönemde olduklarını kalın şekilde çizmişlerdi. Maye, Todorovic ve Felicio’dan yine faydalanamayacaklar. Diğer taraftan yeni transferler Caicedo ve Moore kadroda yer alacaklar. 

Real ise tabiki yine ligin en güçlü şampiyonluk adaylarından birisi. 15 maçtan 12 galibiyet topladılar ve son 5 maçlarında da 4 galibiyet çıkararak ne kadar formda olduklarını gösterdiler. Son 2 deplasman maçlarına Euroleague sahnesinde çıkmışlar ve Kızıl Yıldız’ı 20, Alba’yı ise 7 sayı farkla geçmişlerdi. Ligdeki son maçlarında ise bu sezonun flaş takımlarından, dişli rakipleri Granca’yı tam 20 sayı farkla adeta sahadan silmişlerdi. Deck, Rudy, Alocen ve Randolph’den bu maçta da faydalanamayacaklar.

İki takım arasındaki kalite ve seviye farkını detaylıca anlatmaya gerek yok. Real sadece Endesa’nın değil Euroleague’in de güçlü şampiyonluk adaylarından birisi. Karşılarında ise Maye, Todorovic ve Felicio gibi önemli silahlarından yoksun olan, ligin en formsuz takımı var diyebiliriz. Son 7 maçının tamamını kaybetmiş Granada’danın güçlü Real karşısında da işi çok zor olacak ve kaybederken handikapta kalmalarının da sürpriz olacağı görüşündeyim. 

İddaa Oranı: MS 2 (-13.5) – 1.54
Hovarda Oranı: MS 2 (-13.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Almanya BBL iddaa tahmin ve analizleri

Crailsheim Merlins – Niners Chemnitz İddaa Tahmini 05.02.23

Almanya easyCredit BBL 19. hafta mücadelesinde Crailsheim Merlins Pazar günü saat 22:30’da Niners Chemnitz ile …