Anasayfa / Galil Elyon / Hapoel Afula – Galil Elyon İddaa Tahmini 07.05.24

Hapoel Afula – Galil Elyon İddaa Tahmini 07.05.24

İsrail Winner Ligi kaybedenler etabında Hapoel Afula Salı günü saat 19:00’da Galil Elyon ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda misafir takım lehine 5.5 handikap belirlemişler. 

Afula son dönemde çıkışa geçen ekiplerden birisi. Son 3 maçlarından ikisini kazandılar ve bu sayede de 11 galibiyete ulaştılar, ilk 2 yarışının içindeler ve 1 maç fazlalarıyla beraber Herzliya’yı 2. sırada yakalamış durumdalar. Evlerindeki performanslarına baktığımızda da son 2 maçlarını kazandıklarını görüyoruz. Önce güçlü rakiplerden Hapoel Tel Aviv’i 6 sayı farkla sonra da Nes Ziona’yı 11 sayı farkla yenmeyi bilmişlerdi. 

Elyon ise bu sezonun zayıf halkalarından birisi. Son 5 maçlarından 4 tanesini kaybettiler ki zaten 24 maçtan toplamda sadece 6 galibiyet çıkarabilmişlerdi… Deplasman karnelerine baktığımızda ise son 2 maçta güçlü takımlara kaybettiklerini gördük, önce ligde Maccabi’ye 8 sayı sonra da kupada Jerusalem’e tam 20 sayı farkla kaybettiler. Geçen hafta da evlerinde olmalarına rağmen Haifa’ya 7 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. 

İki takım son olarak 6 Mart’ta Elyon’un sahasında karşılaşmış ve Afula deplasmanda olmasına rağmen tam 15 sayı farkla rakibini hezimete uğratmıştı. Son haftalarda iki takımın sahaya koyduğu basketbolu, yani form grafiğini incelediğimizde Afula’nın evinde kazanacağını söylemek zor olmaz. İlk 2 sıra için yarışın içindeler, play-off kovalamaya devam ediyorlar ve bu yarışta Elyon gibi zayıf bir rakibe karşı hata yapmayacaklarını öngörüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.54
Hovarda Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.86
Güven Endeksi: 6Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

LDLC Asvel Villeurbanne – Paris Basketball İddaa Tahmini 30.05.24

Fransa Betclic ELITE Pro A yarı final serisi 4. maçında LDLC Asvel Villeurbanne Perşembe günü …