Anasayfa / Chicago Bulls / Houston Rockets – Chicago Bulls İddaa Tahmini 22.03.24

Houston Rockets – Chicago Bulls İddaa Tahmini 22.03.24

NBA Batı Konferansı ekibi Houston Rocktes Cuma günü saat 03:00’da Doğu ekibi Chicago Bulls ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.42 olarak açıklamışken Betroad ise oranı 1.65 olarak belirlemiş.

Rockets son dönemin istim üstündeki takımlarından birisi. Tam 6 maçtır kaybetmiyorlar, bu sayede de 33 galibiyete ulaştılar ve play-in potasından artık sadece 3 adım gerideler. Evlerindeki son 2 maçlarına baktığımızda ise Wizards’ı 16 sayı ve Cavs’ı 14 sayı farkla, net skorlarla geçtiklerini gördük. 20 Mart’taki son maçta da aynı Wizards’ı deplasmanda tam 23 sayı farkla ezip geçmişlerdi. Bu maçta da Whitmore ve milli oyuncumuz Alperen’i kullanamayacaklar. 

Bulls cephesinde ise son dönemde işler yolunda diyebiliriz, son 4 maçlarından 2 tanesini kazandılar ve bu sayede de kendilerine 34 galibiyetle 9. sırada yer buldular, play-off potasındaki yerlerini sağlamşlaştırdılar. Deplasman karnelerine baktığımızda Clippers’a 10 sayı farkla kaybederken Pacers karşısında ise çok zorlansalar da uzatma sonunda 3 sayı farkla kazanmayı bilmişlerdi. Bu maç öncesi önemli bir eksikleri yok. 

İki takım arasında bana göre net bir siklet farkı var. Evet Bulls’un elinde DeRozan ve Vucevic gibi tecrübe seviyesi yüksek 2 yıldız var ama Rockets’ın elinde de bu alanda iyi durumda olan VanVleet ile Brooks var. Ancak daha da önemlisi onların elindeki yetenek havuzu çok daha iyi seviyede, Green, Smith, Thompson gibi silahlarla evlerinde hata yapmayacaklarını, karşılarında dişlerine göre bir rakip bulmuşken kazanarak yola devam edeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.42
Betroad Oranı: MS 1 – 1.65
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini 23.04.24

NBA Doğu Konferansı play-off ilk tur serisi ikinci maçında Cleveland Cavaliers Salı günü saat 02:00’da …