Anasayfa / Houston Rockets / Houston Rockets – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 01.02.24

Houston Rockets – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 01.02.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Houston Rockets Perşembe günü saat 04:00’da New Orleans Pelicans ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 3.5 handikap belirlemişler.

Houston son 3 maçından ikisini kazandı ve bu sayede de 22 galibiyete ulaştılar, artık play-in potasından sadece 2 adım uzaktalar. Evlerindeki son maçta ise 30 Ocak’ta konuk ettikleri Lebron ve Davis liderliğindeki tecrübeli Lakers’ı tam 16 sayı farkla ezerek yenmeyi başarmışlar, ne kadar formda olduklarının mesajını vermişlerdi. Eason ve Oladipo’dan bu maçta faydalanamayacaklar. Başka eksikleri bulunmuyor. 

Pelicans cephesinde ise işler yolunda değil, son 3 maçlarını üst üste kaybettiler ve bu nedenle de 26 galibiyette kaldılar, play-off potasından 1 adım da olsa dışarıda kalmış oldular… Son 3 deplasman maçalrında ise üst üste kayıplar yaşadıklarını gördük, son ikisinde Bucks’dan 24 sayı fark yerken Boston’a ise direnmişler ama 6 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Jones ve Williamson’un durumu net değil, başka eksikleri bulunmuyor. 

İki takım arasında kağıt üstünde fark var gibi görünse de bu durum sadece puan tablosundaki yerleri açısından geçerli bana göre. Rockets’ın kadro kalitesinin Pelicans’dan geride olduğunu düşünmüyorum ki son dönemde daha iyi sonuçlar aldıkları, daha formda oldukları da bir gerçek. Bu maçta da evlerinde VanVleet, Green, Alperen, Brooks gibi silahlarla kolay lokma olmayacaklarını, kaybetseler bile son ana kadar direnip handikapta kalabileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+3.5)  – 1.47
intobet Oranı: MS 1 (+3.5)  – 1.68
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa Pro A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Metropolitan Levallois – Nancy İddaa Tahmini 02.03.24

Fransa Betclic ELITE Pro A 24. hafta mücadelesinde Metropolitan Levallois Cumartesi günü saat 20:30’da Nancy …