Anasayfa / FIBA U20 European Challengers / İspanya U20 – Portekiz U20 İddaa Tahmini 21.07.21

İspanya U20 – Portekiz U20 İddaa Tahmini 21.07.21

FIBA U20 European Challengers turnuvasında İspanya Çarşamba saat 21:30’da Portekiz ile karşılaşacak. Bets10 Portekiz lehine 20.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça henüz oran açmamış.

İspanya son yıllarda tüm alt yapı turnuvalarında olduğu gibi burada da güçlü favorilerden biri. İlk maçta da zayıf Arnavutluk’u turnuvaya geldiğine pişman ederek, 36-73 gibi kalp kırıcı bir skorla geçip tüm rakiplerine mesajı vermişlerdi. Her ne kadar Arnavutluk zayıf bir rakip olsa da bu seviyede bir takımı 36 sayıda tutmak gerçekten alkışlanacak bir iş kuşkusuz. Huguet Carrasco 17 sayı, 7 ribaundluk performansıyla turnuvanın yıldız adaylarından biri olduğunu bu maçta göstermiş, Valencia’dan tanıdığımız Pradilla da 14 sayı, 8 ribaund ile etkili olmuştu. 

Portekiz bildiğiniz üzere bir basketbol ülkesi değil ve buralarda olmaları tamamen statü gereği. Normal şartlarda A takım seviyesinde olduğu gibi Avrupa’nın B klasmanı ülkeleri arasında yer almaları gerekiyordu. Zaten ilk maçta da bunu görmüştük, güçlü Hırvatistan’a 66-89 gibi can sıkıcı bir skorla kaybederek buraya ait olmadıklarını tastiklemişlerdi belirttiğim üzere. Chaves Martins 18 sayı ile öne çıkan isimleri oldu, Borden da 14 sayı, 6 ribaund ile bireysel anlamda etkili olan diğer isimdi. 

İki takım arasındaki kalite farkını detaylıca anlatmaya gerek olmadığını düşünüyorum. İspanya oyuncu fabrikası rolünde Sırbistan’a oldukça yaklaşmış hatta bir çok jenerasyonda da geçmeyi başarmış durumda. Bu jenerasyonda da Carrasco ve Pradilla gibi iki önemli silahları var. Özellikle Euroleague tecrübesi de bulunan Pradilla’nın zayıf Portekiz karşısında boyalı alanda fark yaratacağını ve takımını rahat bir galibiyete taşıyabileceğini tahmin ediyorum. Alternatif olarak da alt seçeneğine yönelebilirsiniz. 

İddaa Oranı: –
Bets10 Oranı: MS 1 (-20.5) – 1.74
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Mets de Guaynabo – Gigantes de Carolina İddaa Tahmini 01.08.21

Porto Riko Ligi mücadelesinde Mets de Guaynabo Pazar saat 03:00’da Gigantes de Carolina ile karşılaşacak. …