Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / İsveç – Finlandiya İddaa Tahmini 25.11.21

İsveç – Finlandiya İddaa Tahmini 25.11.21

2023 FIBA Dünya Kupası Elemeleri C grubu kapsamında oynanacak ilk maçta İsveç Perşembe saat 22:00’da Finlandiya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet ev sahibinin toplam sayı limitini 77.5 olarak açıklamışlar. 

İsveç son yıllarda Avrupa basketbolunun gelişen, yükselen ülkelerinden biri. Ancak Eurobasket 2022 elemelerinde millilerimiz ile beraber yer aldıkları gruptan çıkamamışlardı. Dolayısıyla şimdi Dünya Kupası biletini daha çok istiyorlar önümüzdeki 2 seneyi hiç bir büyük turnuvaya katılmadan geçirmemek adına. Buraya ön elemelerde yer alarak geldiler ve Lüksemburg ile Portekiz gibi sıradan ülkeleri geçmeyi başardılar. Alba’da forma giyen Eriksson dışında önemli bir eksiklerinin olmadığını, koç Degernas’ın elinde ideal bir kadro olduğunu belirtelim. Borg, Hakanson, Czerapowicz, Spires, Gaddefors, Lofberg, Birgander gibi yaşlarından bağımsız olarak milli forma konusunda oldukça tecrübeli, birbirleri ile oynamaya alışkın isimler var ellerinde. 

Finlandiya koç Dettman ile yola devam ederken bir jenarasyon değişimi yaşıyor. Alt yapıdan önemli isimler de yetiştirdiklerini belirtmek gerekli bu arada. Tecrübeli isimler Huff, Salin, Koponen ve Wilson’un liderliğinde Oostende’de forma giyen Jantunen ve Manresa’dan hatırlayacağınız Valtonen gibi potansiyelli isimlere de sahipler. Yıllardır olduğu gibi yüksek tempo basketbolunu tercih ediyorlar ve erken atışlar, özellikle dış şutlar en önemli silahları konumunda. Savunmada zaman zaman iyi işler çıkarsalar da genelde hücumda daha fazla önem verdikleri gayet net. 

İsveç, Hırvatistan ve Slovenya gibi iki önemli basketbol ülkesinin bulunduğu bu grupta 3. sırada yer alarak üst tura çıkmak istiyorsa özellikle evindeki maçlarda hata yapmamalı. Aslına bakacak olursanız bu ilk maç ama kazanan takımın 3. sıra için büyük bir avantaj elde edeceğini söylemek kesinlikle yanlış olmayacaktır. İsveç’in Hakanson, Borg, Lofberg gibi isimlerle tempoyu taraftar desteği ile beraber forse edeceğini, Finlandiya’nın özellikle pota altındaki savunma zaaflarını da Birgander ve Spires gibi isimlerle iyi değerlendirererk 80 baremini zorlayacağını düşünüyorum ki geçmeleri de sürpriz olmaz benim için. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (77.5) – 1.53
Rexbet Oranı: EvSahibi ÜST (77.5) – 1.68
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Champions League iddaa tahmin ve analizleri

BC Kalev – Strasbourg İddaa Tahmini 07.12.21

FIBA Şampiyonlar Ligi F grubu 5. hafta mücadelesinde BC Kalev Salı saat 20:00’da Strasbourg ile …