Güncel
Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Japonya – Finlandiya İddaa Tahmini 27.08.23

Japonya – Finlandiya İddaa Tahmini 27.08.23

2023 FIBA Dünya Kupası E grubu ikinci maçında Japonya Pazar günü saat 15:10’da Finlandiya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet Japonya lehine 8.5 handikap belirlemişler.

Japonya Hachimura’dan yoksun geldiği için turnuvanın en zayıf halkalarından birisi. Nitekim ilk maçta da güçlü rakiplerden biri olan, grubun da favorisi Almanya karşısında özellikle üretimde sınıfta kaldılar ve 81-63 gibi farklı bir skorla kaybetmekten kurtulamadılar. O maçta NBA patentli oyuncuları Watanabe 20 sayı, 6 ribaund ve Baba 15 sayı, 4 ribaund ile öne çıkan isimlerdi. Devşirme oyuncuları Hawkinson ise sadece 9 sayı, 10 ribaund ile katkı verebilmişti.

Finlandiya ise ne kadar potansiyelli bir takım olduğunu Avustralya karşısındaki ilk yarı performansıyla göstermişti. Ancak Markkanen ve arkadaşları ikinci yarıda Mills-Giddey ikilisine çözüm bulamamış, savunmada sınıfta kaldıkları için de 72-98 gibi can sıkıcı bir skorla kaybetmişlerdi. O maçta Markkanen 19 sayı, 8 ribaund, 4 asist ile öne çıkarken, Salin de 13 sayı, 2 ribaund ile diğer çift haneli skor üretebilen isimdi.

İlk maçlarını kaybeden iki takım karşılaşacak, yani bir başka deyişle kaybeden takımın son 16 grubu şansı kalmayacak, 17-32 klasman maçları oynayacak. Bu nedenle iki takım adına da tamam mı devam mı maçı olacak diyebiliriz rahatlıkla. Bu açıdan baktığımızda da Finlandiya Markkanen faktörü ile beraber bir adım önde. Japonya, Watanabe ve Baba ile direnmeye çalışacaktır ancak Finlandiya’nın bu kez işi ikinci yarıda da sıkı tutup zayıf rakibi karşısında net bir galibiyet alacağını düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (-8.5) – 1.45
intobet Oranı: MS 2 (-8.5) – 1.67
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Fenerbahçe Beko – Nizhny Novgorod İddaa Tahmini 24.09.23

Moskova’da düzenlenen VTB Süper Kupa üçüncülük maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko Pazar günü saat 17:00’da Nizhny …