Anasayfa / İddaa Tahminleri / Joventut Badalona – Manresa İddaa Tahmini 28.04.21

Joventut Badalona – Manresa İddaa Tahmini 28.04.21

İspanya Liga Endesa 34. hafta mücadelesinde Joventut Badalona Çarşamba saat 22:15’de Manresa ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için 1.35 oran açıklamışken Bets10 ise oranı 1.45 olarak belirlemiş.

Badalona 31 maçın ardından hanesine 17 galibiyet yazdırabildi ve alttan gelen bu maçtaki rakibi Manresa’dan 2 adım önde oldukları gibi 1 maç da eksikleri var, epey avantajlılar bu nedenler. 6. sıradaki Burgos’dan ise 2 adım uzaktalar ama bir maçları eksik, yani yukarı çıkma şansları devam ediyor. Dolayısıyla evlerindeki bu maçı kazanıp hem en yakın takipçileri ile farkı açmak hem de 6. sıra için hedefe bir adım daha yaklaşmka istiyorlar. Sonuçta sezonu 6. sırada bitiren ekip ilk turda Barça ve Real eşleşmesinden kaçmış olacak. Lopez-Arostegui, Jackson ve Zagars gibi bilinen eksikleri dışında tam kadrolar.

Koç Martinez’in öğrencileri ise 32 maçtan 15 tanesini kazanabildiler ve belirttiğim gibi Badalona’dan 2 galibiyet gerideler ve 1 de maç fazlaları var. Ayrıca alttan kendilerini birer galibiyet geriden takip eden Granca ve Malaga’nın da onlara nazaran maç eksikleri var, yani hata yapmalarını bekliyorlar, tam anlamıyla nefesleri enselerinde. Deplasman karneleri orta şekerli, 16 maçtan 9 tanesini kaybettiler ama daha da önemli evden uzaktaki son 2 maçlarını üst üste kaybettiler, formsuz olduklarını söyleyebiliriz. 

İki takım adına da play-off sıralaması açısından kritik bir maç olacak. Badalona son maçta konuk ettiği güçlü rakibi Tenerife’yi 5 sayı farkla geçerek iyi durumda olduğunu gösterdi. O maçta olduğu gibi bu maçta da Dimitrijevic ve Tomic ikilisiyle Manresa’ya üstünlük kuracaklarını, deplasmanlarda zorlanan rakiplerinin havaya girmesini engellemek adına dominant ve agresif bir oyun ortaya koyacaklarını tahmin ediyorum. Özellikle Manresa’nın boyalı alanda Tomic’e önlem almakta zorlanacağını, Badalona’nın Tenerife’den sonra evinde yine kazanarak sıralamada istediği yerlere devam edeceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.35
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.45
Güven Endeksi: 9Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Mets de Guaynabo – Gigantes de Carolina İddaa Tahmini 01.08.21

Porto Riko Ligi mücadelesinde Mets de Guaynabo Pazar saat 03:00’da Gigantes de Carolina ile karşılaşacak. …