Güncel
Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Kosova – Lüksemburg İddaa Tahmini 18.02.21

Kosova – Lüksemburg İddaa Tahmini 18.02.21

2023 FIBA Dünya Kupası ön elemeleri kapsamında Kosova’da düzenlenen fanusta ev sahibi konumundaki Kosova, Perşembe saat 21:00’da Lüksemburg ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 12.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 13.5 olarak açıklamış.

Kosova grupta halen ilk 2 iddiası bulunan ekiplerden biri. 4 maçtan iki tanesini kazandılar ve Slovakya’nın averajla gerisindeler. Ancak son 2 maçlarında iyi işler çıkarmadıklarını biliyoruz, Slovakya’ya da İzlanda’ya da 24 farkla yenilerek direnç seviyelerinin çok düşük olduğunu göstermişlerdi. Ellerinde iyi bir devşirme oyuncu yok ve Berisha da eski günlerinden uzak. Kastrati, Bunjaku, Rugova ve Hajrizi gibi bu seviyeler için yetersiz isimlerle direnmeye çalışıyorlar.

Lüksemburg da grubun zayıf halkalarından biri, 4 maçlarından 3 tanesini kaybettiler ama önemli olan son maçta Slovakya’yı 77-73 ile yenmeleriydi. Rugg’dan gelen 23 sayıya Grun 17 ve Laurent 13 sayı ile eşlik edince kendilerinden üst seviyede olan Slovakya’yı yenerek gruptaki ilk galibiyetlerini almışlar ve o kadar da kolay lokma olmadıklarını gösterdiler. Alsında bu maçta önce de grup lideri İzlanda karşısında fena işler çıkarmamışlar, 14 zayı farkla yenilmişlerdi. Onlar adına iyi bir farktı, ezilmemişlerdi.

Kosova her ne kadar fanusun ev sahibi olsa da sonuçta taraftar desteği olmayacak. Bu nedenle bu maçta saha avantajının pek olmayacağını düşünüyorum. Diğer taraftan son iki maçında iyi basketbol oynayan, pota altında Rugg’u verimli kullanarak skor üretiminde sorun yaşamayan Lüksemburg olacak karşılarında. Lüksemburg kazanırsa gruptan çıkma şansını az da olsa sürdürecek, aksi durumda havlu atacaklar. Bu nedenle de daha derli toplu daha istikrarlı taraf olarak bu maçta direneceklerini, kaybetseler de çift haneli farklar yemeyeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+12.5) – 1.40
Bets10 Oranı: MS 2 (+13.5) – 1.50
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Liga Endesa Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri

TD Systems Baskonia – Fuenlabrada İddaa Tahmini 28.02.21

İspanya Liga Endesa 24. hafta mücadelesinde TD Systems Baskonia Pazar saat 22:00’da Fuenlabrada ile karşılacak. …