Anasayfa / Estonya Milli Takımı / Litvanya – Estonya İddaa Tahmini 07.08.22

Litvanya – Estonya İddaa Tahmini 07.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Litvanya Pazar günü saat 19:30’da Estonya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 17.5 handikap belirlemişler.

Litvanya kıtanın basketbol ekollerinden birisi. EuroBasket’de de yimne güçlü favorilerden biri olacaklar. Koç Maksyvitis’in elinde Grigonis, Giedraitis, Jokubaitis ve Kuzminskas gibi önemli isimlerin yanında takıma yeni katılan 2 NBA yıldızı Valanciunas ve Sabonis de yer alıyorlar. İki NBA yıldızının ayaklarının tozuyla bu maçta oynamaları bekleniyor ama sahaya çıkmasalar da Litvanya’nın ne kadar iyi bir takım olduğunu ilk maçta tekrar görmüştük, Estonya’yı yine bu sahada 14 sayı farkla geçmişlerdi.

Estonya ise kıtanın zayıf halkalarından biri. Evet zaman zaman sert ve disiplinli savunmaları ile direnç koyabiliyorlar ama seviye farkı böyle yüksek takımları zorlayamıyolar bile. Nitekim 3 gün önceki maçta yine bu sahada güçlü rakiplerine 84-70 gibi farklı bir skorla kaybetmekten kurtulamamışlardı. O maçta genç guard Kullamae 15 sayı, 4 ribaund, 10 asist ve Tass 14  sayı, 4 ribaund ile direnmeye çalışmışlar ama yetersiz kalmışlardı. 

İki takım arasında net bir seviye ve kalite farkı olduğunu daha üç gün önceki karşılaşmada gördük. Litvanya 2 NBA yıldızından yoksun olmasına rağmen net bir skorla 14 sayı farkla kazanmayı bilmişti. Şimdi kampa katılan 2 NBA yıldızı Valanciunas ile Sabonis’in forma giyme ihtimalleri yüksek ki bu iki isme pota altında karşı koymaları zor görünüyor. Yıldız uzunları olmadan 14 sayı farkla geçtikleri rakiplerini onların da gelişiyle beraber bu kez handikapı aşarak yeneceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-17.5) – 1.56
intobet Oranı: MS 1 (-17.5) – 1.72
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Günün İddaa Kuponu (2) 12.08.22

Cuma programında yer alan Hazırlık Maçları‘na dair en güvendiğim tahminleri sizler için seçtim, işte karşınızda …