Anasayfa / Dallas Mavericks / Los Angeles Clippers – Dallas Mavericks İddaa Tahmini 02.05.24

Los Angeles Clippers – Dallas Mavericks İddaa Tahmini 02.05.24

NBA Batı Konferansı çeyrek final serisi 5. maçında Los Angeles Clippers Perşembe günü saat 05:00’da Dallas Mavericks ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 5.5 handikap belirlemişler. 

Clippers seriye saha avantajı ile başlamış ancak evinde ilk maçı kazandıktan sonra ikinci maçı yine evinde kaybetmiş ve saha avantajını Dallas’a teslim etmişti. Ardından deplasmanda da yenilerek 1-2 geriye düştü ama 4. maçta yine deplasmanda bu kez 5 sayı farkla kazanarak seriye 2-2 eşitlik getirdiği gibi saha avantajını da rakipten tekrar almış oldu. Bu maçta tecrübeli yıldızları Kawhi’den faydalanamayacaklar, başka eksikleri yok. 

Mavs seriye dezavantajlı başlamış olsa da Irving-Doncic liderliğinde ikinci maçı deplasmanda kazanarak servis kırmayı başarmışt. Hatta sonrasında serinin Dallas ayağındaki ilk maçta 1-2 öne de geçmişlerdi. Ama evlerindeki ikinci maçı kaybederek tüm avantajlarını da kaybetmiş oldular aynı zamanda. Evet seride geride değiller, 2-2 eşitlik var ama artık deplasmanda en az bir kere kazanmadan yarı final bileti almaları mümkün değil… Bu maçta tecrübeli görev adamı Hardaway’i kullanamayacaklar. 

İki takım bizlere klasik bir 4-5 eşleşmesi izletiyorlar şuana kadar! İki ekip de birbirini deplasmanda birer kere yendi ve bu nedenle de seride 2-2 eşitlik var. Clippers yeniden ele geçirdiği saha avantajını kaptırmamak adına bu maçı kazanmak zorunda. Elbette Leonard’ın yokluğunu hissedecekler ama Harden-George ikilisinin liderliğinde de pek tabi Dallas karşısında kolay lokma olmayacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+5.5) – 1.44
intobet Oranı: MS 1 (+5.5) – 1.63
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Leones de Ponce – Piratas de Quebradillas İddaa Tahmini 28.05.24

Porto Riko Ligi A grubu mücadelesinde Leones de Ponce Salı günü saat 03:00’da Piratas de …