Anasayfa / İddaa Tahminleri / Los Angeles Lakers – New York Knicks İddaa Tahmini (2) 13.03.23

Los Angeles Lakers – New York Knicks İddaa Tahmini (2) 13.03.23

NBA Batı Konferansı ekiplerinden Los Angeles Lakers Pazartesi günü saat 04:00’da Doğu ekibi New York Knicks ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.49 olarak açıklamışken intobet ise oranı 1.70 olarak belirlemiş.

Lakers her ne kadar Lebron’dan yoksun oynuyor olsa da son dönemin en formda takımlarından birisi. Üst üste 3 maçlarını da kazandılar ve bu sayede 33 galibiyete ulaşarak play-in potasına girdikleri gibi 9. sıraya yükseldiler. Evlerindeki son 3 maçta önce Batı’nın önemli takımları Warriors ile Grizzlies’ı sonra da Doğu’da kendileri gibi play-in yarışında olan Raptors’u 10 sayı farkla geçmişlerdi. 11 Mart’taki o son maçta sakatlıktan dönen Russell 28 sayı, 5 ribaund, 9 asist ile yıldızlaşırken, Schröder 23 sayı, 7 asist ve Reaves 18 sayı, 5 asist ile ona eşlik etmişlerdi. Davis’in durumu yine maç saatinde belli olacak ve Lebron ile Bamba yine forma giyemeyecekler. 

Knicks ise Doğu’nun play-off ekiplerinden birisi. Topladıkları 39 galibiyetle kendilerine 6. sırada yer buldular. Ancak formsuz bir dönemden geçtiklerinin de altını çizelim, son 3 maçlarını üst üste kaybettiler. Son 2 kayıp da deplasmanda ve Batı ekiplerine karşı gelmişti, önce Kings’e 5 sonra da diğer Los Angeles takımı Clippers’a 11 sayı farkla yenilmişlerdi. 12 Mart’taki o son maçta hücumda sınıfta kalmışlar, sadece 95 sayı üretebilmişlerdi. Quickley 26 sayı, 10 ribaund, 4 asist ve Randle 19 sayı, 8 ribaund ile direnen isimlerdi. O maçta olduğu gibi yine Brunson’dan faydalanamayacaklar. 

Lakers son 3 maçını üst üste kazanarak Lebron yokken de isterse ne kadar iyi basketbol oynayabileceğini gösterdi. Özellikle Russell’ın dönüşüyle seviye atladıklarını gördük. Knicks ise Batı’daki deplasman turnesine ikide 0 ile başladı ve Brunson’un yokluğunda işlerin iyi gitmediğini, üst üste 3. maçlarını kaybettiklerinin altını çizelim. Play-in yarışında ayakta kalabilmek için mutlaka kazanmak zorunda olan Lakers karşısnıda da agresiflik ve enerji konusunda cevap vermekte zorlanacaklarını, ev sahibinin galibiyet serisini 4 maça çıkaracağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.49
intobet Oranı: MS 1 – 1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Memphis Grizzlies – Houston Rockets İddaa Tahmini (2) 25.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Memphis Grizzlies Cumartesi günü saat 03:00’da Houston Rockets ile karşılaşacak. Hem …