Anasayfa / 2022 FIBA EuroBasket / Macaristan – Slovenya İddaa Tahmini 03.09.22

Macaristan – Slovenya İddaa Tahmini 03.09.22

2022 FIBA EuroBasket‘de Köln’de oynanacak B grubu ikinci maçında Macaristan Cumartesi günü saat 21:30’da Slovenya ile karşılaşacak. İddaa Slovenya’nın limitini 93.5 olarak açıklamışken intobet ise limiti 94.5 olarak belirlemiş.

Macaristan’ın en büyük şanssızlığı ölüm grubu diyebileceğimiz bu zorlu B grubuna düşmesi oldu. Nitekim ilk maçta gruptaki tek denk rakipleri Bosna karşısında Hanga, Benke, Vojvoda üçlüsünün liderliğinde çok iyi direnmişler ama sonunu getirememişler, özellikle savunmada Musa, Roberson, Halilovic, Nurkic gibi silahlar karşısında çaresiz kalmışlardı. 95 sayı yedikleri bir maçı kazanmaları bana göre mucize olurdu zaten. 

Slovenya sadece bu turnuvanın değil, son yılların en iyi hızlı hücum ülkesi Avrupa’da. Doncic ve G. Dragic liderliğinde Blazic, Prepelic, Cancar, Tobey, Z.Dragic gibi onlara açık alanda ve geçiş hücumlarında çok iyi eşlik eden de bir rotasyona sahipler. Dolayısıyla Doncic ve G.Dragic istedikten sonra onları 90 sayının altında tutabilecek takım sayısı bana göre yok. Elbette koç Sekulic bu maçta zaman zaman yıldızlarını aktif olarak sahada ya da benchte tutarak dinlendirmek isteyebilir ama dediğim gibi rotasyondaki diğer isimler de üst seviyedeler ve formdalar.

İki takım arasındaki kalite farkını anlatmaya gerek yok. Slovenya son olarak 2017’de düzenlenen EuroBasket’in şampiyonu ve o kadrodan tek önemli eksikleri Randolph, zaten onun yerine de Tobey’i devşirdiler ve ilk maçta Litvanya’nın iki NBA uzunu karşısında sergilediği basketbolla adeta Slovenya pasaportunun hakkını verdi 🙂 Macaristan gibi tempoyu seven ve kısalarıyla etkili olan ama savunması zayıf bir takım karşısında Slovenya’nın da hem içeriden hem dışarıdan rahat skor üreteceğini, Bosna gibi onların da 95 sayıları göreceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: Deplasman ÜST (93.5) – 1.52
intobet Oranı: Deplasman ÜST (94.5) – 1.85
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Helsinki Seagulls – U-K. Uusikaupunki İddaa Tahmini 30.09.22

Finlandiya Ligi açılış haftasında Helsinki Seagulls Cuma günü saat 18:30’da U-K. Uusikaupunki ile karşılaşacak. Hem …