Anasayfa / Adriyatik Ligi / Mega Basket – Mornar Bar İddaa Tahmini 06.03.23

Mega Basket – Mornar Bar İddaa Tahmini 06.03.23

Adriyatik Ligi 20. hafta mücadelesinde Mega Basket Pazartesi günü saat 22:00’da Mornar Bar ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 174.5 olarak açıklamışlar.

Mega ligin play-off yarışında yer alan ekiplerinden birisi. 19 maçlarından 8 tanesini kazandılar ve kendilerine 10. sırada yer buldular. Önemli bir nokta ise son 5 maçlarından 4 tanesini kazanmış olmaları. Son 2 maçlarına baktığımızda ise sonuçlardan bağımsız olarak bizlere yüksek tempoda bol skorlu mücadeleler izletmişlerdi. Sırasıyla 181 ve 186 sayı üretilmişti o maçlarda. Son olarak Koraç Kupası finalinde ise güçlü Kızıl Yıldız’a fazla direnememişler, yine yüksek tempolu geçen maçı 96-79 ile kaybetmişlerdi.

Karadağ ekibi ise 18 maçın ardından hanesine 6 galibiyet yazdırabildi ve ligin vasat ekiplerinden birisi. Düşme hattından sadece 2 adım uzaktalar ve son 3 maçlarından ikisini de kaybettiler. Özellikle savunmada sıkıntı yaşayan, yumuşak kalan bir takım olduklarını, hücumda ise yüksek tempoda rahat skor ürettiklerini biliyoruz. Bu paralelde Adriyatik’deki son maçlarında zayıf Skopje’yi içerde 93-84 ile geçerken kendi liglerinde ise 1 Mart’taki son maçta Decic’i 91-85 ile geçmişlerdi. 

İki takım arasında ciddi bir kalite veya seviye farkı olduğunu düşünmüyorum. Mega her ne kadar rakibinden 2 galibiyet daha fazla almış olsa da genç ve tecrübesiz oyuncuların fazla olması onları taraf bahsi açısında güvenilir olmayan bir takım yapıyor. Bunun yanında Mornar Bar gibi onların da tempoya çanak tutan bir oyun tarzı var. Bu nedenle de bir tarafta Cazalon, Brankovic, Uskokovic, Rorie diğer tarafta Glas, Pecarski, Vrannjes, Goldwire gibi silahlar varken üretimde sorun yaşamayacaklarını, bizlere bol skorlu, keyifli bir maç izleteceklerini düşünüyorum.  

İddaa Oranı: ÜST (174.5) – 1.60
intobet Oranı: ÜST (174.5) – 1.80
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Almanya BBL Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Ludwigsburg – MLP Heidelberg İddaa Tahmini 13.04.24

Almanya easyCredit BBL 28. hafta mücadelesinde Ludwigsburg Cumartesi günü saat 21:00’da MLP Heidelberg ile karşılaşacak. …