Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Meksika – Karadağ İddaa Tahmini 25.08.23

Meksika – Karadağ İddaa Tahmini 25.08.23

2023 FIBA Dünya Kupası D grubu ilk maçında Meksika Cuma günü saat 11:45’de Karadağ ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 Meksika lehine 10.5 handikap belirlemişler.

Meksika kıtasının basketbol ekolüne sahip ülkelerinden birisi. Ellerinde tecrübeli oyuncuların liderliğinde yetenekli ve potansiyelli bir kadro var. Tecrübeli guardlar Cruz, Stoll, Gutierrez takımın direksiyonundalar ve pota altında da Amigo ile Ibarra gibi etkili uzunlar var. Ayrıca son yıllarda başarılı oldukları turnuvalarda Mendez, Giron, James üçlüsünden önemli bir skor katkısı aldıklarının da altını çizmemiz lazım. Son hazırlık maçında da Dünya Kupası’nın 3 ev sahibinden biri olan Filipinler’i 7 sayı farkla geçmişlerdi.

Karadağ turnuvanın en uzun takımı. Ellerinde Vucevic, Simonovic, Dubljevic, Radovic gibi etkili bir uzun rotasyonu var. Bu nedenle de onları verimli kullanabilmek adına genelde Meksika’nın aksine yarı saha basketbolunu tercih ediyorlar. Kısalar da Perry, Ivanovic, Popovic, Mihailovic ile skor potansiyellerinin yüksek olduğunu belirtmemiz lazım. Son 2 hazırlık maçlarında denk rakiplerden Gürcistan’a 5 sayı farkla kaybederken, onlar da ev sahiplerinden Filipinler’i 15 sayı farkla rahat geçmişlerdi.

Grubun favorisinin Litvanya olduğunu, Mısır’ın da herkes tarafından yenilebilecek zayıf halka olduğunu düşündüğümüzde bu maçtan galibiyetle ayrılacak takımın ikincilik yani son 16 turu için büyük bir avantaj yakalayacağını net olarak söyleyebiliriz. İki takım da bu maçın önemini çok iyi biliyorlar. Meksika’nın elinde tecrübeli kısalar olduğu gibi Amigo ve Ibarra ile beraber Karadağ uzunlarına da kısmen bile olsa direnebileceğini düşünüyorum. Bu nedenle de lehlerine açılan handikapı yanıma alacağım. 

İddaa Oranı: MS 1 (+10.5) – 1.52
Bets10 Oranı: MS 1 (+10.5) – 1.76
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

Breogan – Baskonia İddaa Tahmini 24.09.23

İspanya Liga Endesa açılış haftasında Breogan Pazar günü saat 18:00’da Baskonia ile karşılaşacak. Hem İddaa …