Anasayfa / NBA / Memphis Grizzlies – Minnesota Timberwolves İddaa Tahmini 20.04.22

Memphis Grizzlies – Minnesota Timberwolves İddaa Tahmini 20.04.22

NBA play-off batı konferansı çeyrek final serisi ikinci maçında Memphis Grizzlies Çarşamba sabaha karşı 03:30’da FedEx Forum’da Minnesota Timberwolves ile karşılaşacak. İddaa ve bets10 bu karşılaşmada ev sahibi takım aleyhine -4.5 sayılık handikap belirlemiş.

Serinin ilk maçı Memphis Grizzlies için çok kötü bir tecrübe oldu. Steven Adams, oyunda olduğu bölümde Karl-Anthony Towns’ın savunmasında çok aksadı ve Jaren Jackson Jr’ın erken faul problemine girmesi Grizzlies’in ribauntlarda rakibine yenilmesine yol açtı. Rakibin ana hücum silahları Anthony Edwards ve Towns ile eşleşmekte ilk maçta büyük sıkıntı yaşadılar. Bu gece Tyler Jenkins’in vereceği kararlar ve rotasyon tercihleri maçın sonucunu belirleyecek. Bana kalırsa Jaren Jackson Jr’ı beş numaraya çekip Adams’a bu seride az süre vermesi akla en yakın yol. Böylece hem hücumda alanı iyi paylaşabilirler hem de Towns ile daha rahat eşleşeceklerdir.

Minnesota Timberwolves ise uzun bir aradan sonra ilk kez çıktığı play-off sahnesinde ilk maçta Grizzlies karşısında D’Angelo Russell’ı bir kenara koyarsak kusursuza yakın bir performans ortaya koydu. Towns ve Edwards ikilisi galibiyete 65 sayılık katkı yaparken kenardan gelen oyunculardan başta Jaden McDaniels olmak üzere çok iyi verim aldılar ve bench sayılarında rakibe üstünlük kurdular. Normal sezonun en iyi ribaunt alan takımı karşısında rakibe üstünlük kurup daha az hızlı hücuma çıkmışını sağladılar. Edwards henüz şut seçmekte sıkıntı yaşasa da Grizzlies’in fiziksel anlamda güçsüz kanatlarına büyük üstünlük sağladı.

Memphis Grizzlies üç sezonda Phoenix Suns’tan sonra ligin en çok gelişme kaydeden takımı. Bu yıl normal sezonda ligin en iyi ikinci derecesini imza attılar fakat play-off atmosferine tecrübesizliklerinden ötürü uyum sağlamakta zorluk çektiler. İlk maçtan çıkarılacak çok dersleri var ve Tyler Jenkins’in bu gece dersine iyi çalışıp gerekli ayarlamaları yapmasını bekliyorum. Serinin ikinci maçını kazanmak zorundalar ve tıpkı onlar gibi tecrübesiz rakipleri karşısında maçı kazanmalarını bekliyorum.

İddaa Oranı: MS 1 (h:-4.5) – 1.45

Bets10 Oranı: MS 1 (h:-4.5) – 1.62

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Memphis Grizzlies: Killian Tillie, Santi Aldama (belirsiz)

Minnesota Timberwolves: Taurean Prince (belirsiz)Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini 18.05.22

NBA play-off konferans final serisi ilk maçında Miami Heat Çarşamba sabaha karşı 03:30’da FTX Arena’da …