Anasayfa / İddaa Tahminleri / Memphis Grizzlies – Orlando Magic İddaa Tahmini 27.01.24

Memphis Grizzlies – Orlando Magic İddaa Tahmini 27.01.24

NBA Batı Konferansı ekibi Memphis Grizzlies Cumartesi günü saat 04:00’da Doğu ekibi Orlando Magic ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 215.5 olarak açıklamışlar. 

Grizzlies her ne kadar son 2 maçını üst üste kazanmış bir ekip olsa da bu onların Batı’da vasat ekiplerden biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Nitekim sadece 17 galibiyet toplayabildiler ve play-in potasından bile 6 galibiyet gerideler… Diğer yandan son 2 maçlarını kazanırken bir diğer ortak noktanın da düşük tempo ve kısır mücadeleler olduğunun altını çizelim, bize sırasıyla 208 ve 201 sayı izletmişlerdi… Bane, Clarke, LaRavia, Rose ve Smart gibi önemli isimleri yine kullanamayacaklar.

Orlando ise son 4 maçından 3 tanesini kaybederek buraya geliyor, formsuz bir dönemden geçiyorlar. Ama buna rağmen topladıkları 23 galibiyet sayesinde kendilerine 8. sırada yer buldular Doğu’da ki hedefledikleri play-off potasından sadece 2 galibiyet uzaktalar ve bir maçları da eksik zaten. Deplasman karnelerine baktığımızda ise sonuçlardan bağımsız olarak ortak noktanın düşük skorlu mücadeleler olduğunu görebiliriz, son 4 deplasman maçlarında bize sırasıyla 195, 212, 192 ve 210 sayı izletmişlerdi. G.Harris dışında önemli bir eksikleri yok.

Orlando’nun bir süre sonra nihayet ideal beşiyle sahaya çıkacağını biliyoruz ancak Grizzlies de son dönemde ilginç şekilde iyi basketbol oynuyor ve ikide iki yaptılar. Bu nedenle de evlerindeki bu maçta handikap ve taraf bahsi konusunda onları karşıma almak istemiyorum. Diğer yandan iki takımın da son dönemde düşük tempoda oynadıklarını ve bunun skora da yansıdığını görmüştük. Bu maçta da kontrollü oynayacaklarını ve zaman zaman savunma performanslarının da öne çıkacağını düşünüyorum. Bu nedenle de tercihim toplam baremden alt seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ALT (215.5) – 1.46
intobet Oranı: ALT (215.5) – 1.67
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Utah Jazz – San Antonio Spurs İddaa Tahmini 26.02.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Utah Jazz Pazartesi günü saat 04:00’da San Antonio Spurs ile karşılaşaacak. …